Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyálkás a székletem több mint...

Nyálkás a székletem több mint egy hónapja. Az eredmény negatív. Miért? (több lent)

Figyelt kérdés
És azért nem vagyok megnyugodva, mert amikor mintát vettem, pont nem volt nyálkás.... Vagy a székletvizsgálatot ez nem befolyásolja? Székrekedésem van pluszba, más panasz nincs.
2009. aug. 31. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérjél egy bélvizsgálatot. A székrekedés nem jó jel, feltétlen nézz utána! A nyálkás széklet eredménye lehet negatív, sajnos. Én három hónapig/!/ voltam így akkor, amikor az ominózus paprikahamisítási botrány volt. Mivel én a piacon vettem, tuti, hogy volt ólommérgezésem . A lelet azonban negatí lett.
2009. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet h túlsok zsíros ételt veszel magadhoz, és attól nyálkás a székleted.


vagy IBS-ed van

2009. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Zsíros ételt nem eszek, a husrol is leszedem a zsírt... (kivéve a csirkehús bőre, de azt évekkel ezelött is megettem... 158/55 kg vagyok ,ha ez számít... Arra gondoltam hogy mostanában tartóstejet iszok (napi max 3dl, de inkább 1 dl tejeskávé gyanánt) és attól lehet-e?

Olyan vizsgálatra el se mennék ahol ne adj'isten belenyulnak a fenekembe:D Azt nem viselném el... :)

2009. szept. 1. 10:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi az az IBS? :o
2009. szept. 1. 10:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Irritabilis Bél Szindróma. Ha már rövidít valaki, igazán leírhatná mellé mit is jelent, mert nem mindenki érti.

Egyébként szerintem is tanácsos lenne egy bélvizsgálat.

(eü-s)

2009. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet bélféreg is (nyugi, ez nem olyan ciki, bárhol össze lehet szedni pl. kilincs, telefon...stb-sajnos.Egyszer egy orvos azt mondta, kb. minden 2. embernek van, de nem mindenkinél veszik észre)

Persze lehet a tej is - márcsak ha arra gondolsz, mennyi tej van és hány tehén :S Szóval ki tudja, mi van a tejben, amire esetleg érzékeny lehetsz.

Vagy nem eszel sok rostosat? Esetleg nem vagy "taknyos" az utóbbi időben?

2009. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs ismert allergiám semmire, se érzékenységem... nem vagyok taknyos mostanában, de a székrekedésem miatt szennaleveles teát iszok, örülök ha tudok nagyvécézni, mégha hasmenés formájában is... Igazándiból én elég parás vagyok az orvosokat illetően, ezért örültem "csak" a székletvizsgálatnak! A multkor vmi 2 cm-es barna hosszukás akármi volt a wcpapíron, nem tudom bélféreg e, elég sokszor mosok kezet, finnyás vagyok ilyen téren.... de kipróbálom a hagymás kúrát akkor, vesztenivalóm nincs. az eddigi válaszokat köszönöm szépen:)
2009. szept. 10. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!