Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kaphattam el a HIV-et?

Hogyan kaphattam el a HIV-et?

Figyelt kérdés
Rendszeres véradó vagyok/voltam, 3 havonta lecsapoltattam magam. Kb. fél éve nem volt szexuális kapcsolatom, viszont most visszahívtak a véradóbázisra Debrecenbe, és kiderül, hogy HIV+-os vagyok. 3 hónappal ezelőtt még semmi bajom nem volt!
2013. jan. 22. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
fertőzött tű...
2013. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A HIV "lappangási ideje", azaz amikortól 100%-osan kimutatható, az kb. 12 hét. Egy teszt nem teszt, tehát ha egy második vizsgálattal is megerősítették, hogy valóban hordozó vagy, akkor attól a kb. fél évvel ezelőtti szexuális kapcsolattól kaptad el a vírust, amit akkor még éppen nem tudott kimutatni a vizsgálat.

Borzasztóan sajnálom, hatalmas kitartást kívánok neked, hogy átlendülj az elfogadás szakaszán és egyet ne felejts el, a mai világban ez már nem egy halálos ítélet.

2013. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már biztos? Csak mert előfordul álpozitív eredmény is, ezért minden esetben új vizsgálat kell. Ezen túl vagy már?

Egyébként ha tényleg az vagy, akkor jó eséllyel a korábbi szexuális kapcsolatodból.

2013. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is osztom az előttem szólók véleményét! Ha még nem voltál még egy kontrollvizsgálaton, akkor gyorsan menj el, hogy biztosra menj!
2013. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!