Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez megfázás vagy influenza?

Ez megfázás vagy influenza?

Figyelt kérdés

tegnap reggel óta vagyok beteg,fáj a torkom köhögök fáj a fejem és bevan dugulva az orrom és hasmenésem is van..

megfázástól lehet hasmenés is?



2013. jan. 28. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem influenza, a megfázás nálam csak egyféle tünet együttesre korlátozódik. Pl. csak folyik az orrom, meg szörcsögök, vagy csak köhögök.
2013. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megfázás nem okoz hasmenést. Jó lenne lázat mérni. Ha van hőemelkedésed (főleg este), és száraz a köhögés, akkor ez inkább influenza.
2013. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hasmenésed is van, azzal már jó lenne dokihoz menned!

(Mások érdekében is.)

2013. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

most fogok nemsokára menni, eddig nem volt hasmenésem csak ma reggel :s

2013. jan. 28. 09:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Lázam nincs
2013. jan. 28. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy szimpla megfázást is és az influenzát is vírus okozza, csak különböző vírusok és mindegyiknek szinte ugyanazok a tünetei. Fejfájás, izomgyengeség, nátha, torokfájás...Ami egyértelműen eldönti, hogy neked pont az influenza vírussal van-e dolgod, azt csak egy teszttel lehetne eldönteni.

Egyébként pedig vírusfertőzés esetén a vírusra nincs gyógyszer, csak tünetenyhítő gyógyszerek, de ezt az orvos tudja egyértelműen megállapítani, hogy mi bajod van. Ezért menj orvoshoz.

Amíg csak vírusos, bemész a patikába és veszel olyan gyógyszert, ami az összes tünetedet enyhíti. Ha pedig bakteriális, akkor meg antibiotikumot fogsz kapni.

Hasmenést is tud vírus okozni, de nem az ilyen vírusok, amik a megfázásos tüneteket okozzák. Vagy elrontottad a gyomrod vagy túl ideges vagy, de más gond is lehet.

Szóval szerintem irány az orvos.

2013. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is pont ugyanez a bajom :O Nekem is tegnap reggel óta fáj a torkom, az orrom kínlódik, hol eldugul, hol folyik ... És este óta pedig a hasam megy :S Voltál orvosnál? Mit mondott? Jobban vagy már? :)
2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

akkor jobbulást!:)

igen voltam orvosnál és azt mondta hogy ez valami virusos nátha féle.ezen a héten otthon vagyok

a hasmenésem szerencsére elmúlt csak azon a reggelen volt szerintem nem tartozik a megfázáshoz..te már voltál orvosnál?

2013. jan. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!