Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az irritabilis bél szindróma...

Az irritabilis bél szindróma járhat állandó duzzanattal?

Figyelt kérdés
Mindenféle kivizsgálás után a belgyógyászom diagnózisa irritabilis bél szindróma lett, de azt olvastam hogy az elsősorban étkezés után okoz hasi duzzanatot, nekem pedig állandóan úgy fel van duzzadva az alhasam mintha öt hónapos terhes lennék. Ami azért is gáz mert amúgy vékony a testalkatom. Van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár? Megnyugtató lenne mert így nem tudok másra gondolni minthogy nem vettek észre valamit és vékony-vagy vastagbélrákom van.

2013. febr. 27. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak étkezés után jönnek a panaszok,nekem is ilyen problémám van, ritka az amikor nem érzem.De tény,h komolyabb betegség tünete is lehet. Ezért célszerű colonoscopiát csinálni. Neked volt ilyen?
2013. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt, meg gyomortükrözés is
2013. márc. 1. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodj meg,megállapították volna,ha rákod van!
2013. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a psziologusok kifejezetten ellene vannak a tükrözésnek.


Az irritabilis bél szindróma, ami nekem is van, akármilyen súlyos, nem okoz maradandó problémát a szervezetben. Egyáltalán nem betegség, hanem idegi/lelki eredetű dolog, mivel fizikálisan nem lehet megmondani hogy mi okozza. Az eredőjét mai napig nem tudják beazonosítani, így elmehetsz 100 tükrözésre is, meg minden egyébre, de semmi rossz eredménnyel nem fogsz találkozni. (aminek köze lenne ehhez.)


relaxációs gyakorlatokat szoktak ilyenkor a psziologusok javasolni, álomfejtés mellett. Ugyanis ez valamiféle feldolgozatlan lelki seb miatt alakulhatott ki legtöbbeknél. (én se hittem ebben, csak miután 2 hónapig orvosokhoz jártam, és semmi elváltozást nem állapítottak meg, vagyis egészségem teljesen 100%.)

2013. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!