Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges? 3 hete buliban...

Lehetséges? 3 hete buliban lekapott egy csaj akiről kiderült h egy hónapja tüszős mandulagyulladása van.

Figyelt kérdés
nekem kis koromban kivették a mandulámat ill az orr mandulám visszanőtt. elkaphattam?? azon kívül h fájt a torkom ill a fülem érzékeny nagy bajom nincs.
2013. márc. 1. 17:35
 1/2 anonim válasza:
Ha 3 hete történt, és most érzed a torkod, akkor nem tőle kaptad el. Most van mindenféle vírus, a villamoson is elkaphatsz bármit.
2013. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van lappangási ideje a betegségeknek, de azért nem 3 hét.

Valószínűleg máshol szedtél össze egy vírusos vagy bakteriális fertőzést. Ha érzékeny a füled, akkor inkább nézesd meg magad orvossal, nehogy fülgyulladásod legyen.

Amúgy meg akkor mondok egy meglepőt. Akinek kiszedték a torok manduláját, annak is lehet tüszős mandulagyulladása. Mert csak a nagy mandulákat szedik ki, a nyelvgyöki mandulákat nem (azokat csak indokolt esetben) és azok is ugyanúgy be tudnak gyulladni. Én sem hittem a fülemnek, mikor szintén mandulaműtétesként közölte velem a fül-orr-gégész, hogy tüszős mandulagyulladásom van.:)

2013. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!