Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kiderülne, hogy autoimmun...

Ha kiderülne, hogy autoimmun betegséged van, mit tennél?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnél diagnosztizáltak két autoimmun betegséget is. Az egyik a máját támadja, a másik Crohn betegség.Mindkettő gyógyíthatatlan, csak kezelni tudják, de élete végéig ezzel kell élnie. A gyógyszereitől legyengül az immunrendszere, ezért minden mást is elkap, influenza stb, 1-2 hetente beteg....ezt hogy lehet elviselni egy életen át? Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van? Lelkileg hogy dolgozható ez fel?
2013. márc. 1. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes körülnézni az alternatív gyógyászatban is.
2013. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Nagyon nehezen lehet feldolgozni. Tudomásul kell venni és továbbmenni. Nekem csak úgy sikerült, hogy az aktuális állapotot csak átmenetinek fogadtam el, szedtem a gyógyszereket, de az általános betegségtudatot elutasítottam. Engem '96-ban diagnosztizáltak SLE-vel, volt egy vesetranszplantációm 2006-ban, azóta szültem két gyereket és a gyógyszereket szedve teljesen jól vagyok, teljes életet élek.

Nem vagyok gyakrabban beteg, mint mások, de ehhez a szervezetnek idő kell, hogy beálljon. Amikor lökésterápiával kezdték a gyógyszereket, az nem volt leányálom. Az eleje tényleg nagyon nehéz, de idővel az ember megismeri az új korlátait és képes alkalmazkodni hozzájuk.

Remélem segítettem!

2013. márc. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2 éve vagyok autoimmun beteg .. máj.. lép .. vese károsodás .. a gyógyszerektől kihullott a hajam .. ráment a szememre nappal szinte teljesen vagy volta.. mert a fényre nem tudott reagálni a szemem .. 25 kilót híztam .. nem ismertek mag a rokonaim úgy eltorzult a testem a gyógyszerektől .. egy ideig a nagy mennyiségű gyulladás miatt ami a szervezetembe volt .. lebénultam .. és végtelenségig sorolhatnám .. a testemen és lelkemen elszenvedett szörnyűségeket .. depressziót kimerülést .. tudathasadást .. Hogy hogy lehet ezt kibírni ? Akarni kell !!! nagyon - nagyon . szeretni kell élni .. soha fel nem adni .. és én saját tapasztalatból ajánlom a természet gyógyász .. a gyógyteákat .. és a gyógymasszőrt .. Én tudom , ha az orvosokra hagyom magam .. ma ezt a feljegyzést nem tudnám megírni .. :(
2013. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Crohn-t candidával hozzák összefüggésbe. Szal kezelném a candidámat. Keress rá! google: "crohn candida"
2013. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon sokat segítettek a válaszok! és kitartást kívánok!!!
2013. máj. 24. 17:31
 6/6 Arnold901005 ***** válasza:
Én is autoimmun-beteg vagyok. 22 éves vagyok, tavaly derült ki, de már régóta éreztem a tüneteket, csak nehezen jöttek rá, mi a baj. Nálam is rongálja a szerveket, ízületeket, bőrt, stb. Szörnyű dolgok, sajnálom az ismerősödet! Én is mindent elkapok, a legkisebb náthát is és ledönt a lábamról az is. Raynaud-szindróma is társul hozzá. Lelkileg nehéz lehet feldolgozni. Azért írom, hogy "lehet", mert engem már nem érint meg, mert már annyi rossz ért, hogy ezt már szinte fel sem veszem. Nem érdekel, hogy mi lesz velem. De gondolom másoknak nehéz elfogadni, akik egyébként szeretnének élni. Mentálisan is bajok vannak, szóval elég szörnyűek a mindennapok, nem küzdök már. Lehet, hogy gyáva vagyok, vagy menekülök - megkaptam már - de nem számít.
2013. nov. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!