Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik jobb megfázás ellen a...

Nicola73 kérdése:

Melyik jobb megfázás ellen a Mebucain vagy a Strepsils?

Figyelt kérdés
Második hete tart a megfázásom, amit erős torokfájás és slejm, orr- és füldugulás kísér láz nélkül. A fül és orrgégész aki megnézte vírusra gyanakszik, de akkor mért nincs láz? A Mebucaintól egy órára legalább elmúlik a torokfájás. A Strepsilsnél ezt nem tapasztaltam, de most már ráírták a dobozára, hogy vírusellenes hatóanyagot tartalmaz. Én mindig azt hittem a vírus ellen nincs gyógyszer. Nektek mi a tapasztalatotok melyik a jobb ?

2013. márc. 5. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezeket utálom, sz@rt sem érnek. Viszont a Coldrex tabi napi 3-szor kettő, na az nagyon tuti. De 5 napnál tovább ne szedd.
2013. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Langyos /40 fok alatti/ cutromos tea! Sok!!! Lefekvés előtt akár napközben is forró forralt bor jó sok füszerrel. Ennél jobb nekem nem kell!
2013. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A coldrexxel (PARACETAMOL) azért vigyázni kell főleg ha mellette esetleg más paracetamol tartalmú gyógyszert is beszedsz önszorgalomból (pl: Rubophen, Neo citran, Panadol)ezért én mondjuk nem javasolnám! De ha már 2 hete beteg vagy akkor az valószínűleg nem csak egy egyszerű megfázás lehet. És amúgy a Mebucain szerintem jobb, a Strepsils az nekem sosem használt semmit!
2013. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem ahány ember annyi mindenre esküszik azért is nehéz kiigazodni ebben a témában. Egyébként kaptam a dokimtól Ceclort mert ahogy mondod ez nem megfázás, hanem egy vírusos fertőzés. Viszont az első héten nem szedtem még és ez nagy hiba volt. Azt hittem hogy ez csak egy sima megfázás. No mindegy mindenből tanul az ember. Két jó tippet kaptam egyébként torokfájásra. Az egyik a nagymamám nyugosztalja régi praktikája a mézes citrom egy evőkanálon összekeverve. A másik meg a dunsztkötés egy meleg vízzel átáztatott zsebkendő a nyak köré és egy másik száraz ronggyal körbetekerve lefekvés elött, majd reggel egy száraz kendőre cserélve.
2013. márc. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!