Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy kisebb a fertőzésveszély?...

Hogy kisebb a fertőzésveszély? Ti nem féltek? Aki esetleg orvos vagy biológus, mennyire valós ez a félelem?

Figyelt kérdés
Nap mint nap BKV-val utazom, de a legtöbbször inkább le sem ülök. Szerintem talán már nincs is olyan ülés, amin nincs valamilyen ürülék, talán élősködő is. A kosz is láthatóan áll rajta. De ha meg nem ül le az ember, ott a kapaszkodó, ami szintén általában ragad, azt se tudja az ember, mitől.
2013. márc. 11. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de ez beteges.
2013. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne ülj le. A kapaszkodótól kapott bacikat pedig simán egy kézmosással el tudod intézni.Végül is, a lakáson kívül neked nem szabad semmihez hozzáérned, mert minden tele van bacikkal.
2013. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is napi 12 órát güriznél a kórházban, akkor eszedbe sem jutna nem leülni az első adandó alkalommal.


Szerintem nálad ez már betegség. Agybaj. Fordulj vele orvoshoz.

2013. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ülésen ürülék? Jesszusom, az emberek ruhát hordanak, senki nem ül pucér seggel le! Szerintem is kicsit beteges. Egyszer láttam egy műsort, abban megvizsgálták a busz kapaszkodóját, meg egyéb használati tárgyakat, és a laptop billentyűje koszosabb volt a busz fogódzkodójánál. Szóval vigyél magaddal kis fertőtlenítő cuccost, ha ragad a kezed, azzal megtisztíthatod. A félelem pedig olyan szinten alaptalan, hogy az emberek nem járnának tömegközlekedéssel, ha annyira veszélyes lenne, mert mindenki otthon feküdne betegen.
2013. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egészséges immunrendszerű embernek nem szabad, hogy gondot okozzon egy buszozás során felmerülő "fertőzés".
2013. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó +1.


Ezért eszel D és C vitamint, külön kiegészítésként. Alapvetően te sem vagy gyenge és fogékony minden potenciális fertőzésnek, ha máshogy lenne akkor élve megerjednél mikrobák miatt. De természetes, hogy ellenállsz. Ezt az ellenállást lehet erősíteni, nem véletlen az, hogy néhány ember nagyon, nagyon nagyon ritkán beteg, nem dőlnek ágynak egyik influenza járványnál sem. Lehet erre figyelni, és akkor nincs valódi probléma!

2013. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

Erre eddig még nem is gondoltam...én sem szoktam leülni buszokon,de nem e miatt,az emberek ruhával ülnek le és te is,mégis mitől kéne félni ?

2013. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igazán veszélyes kórokozókat nem fogod kontakt úton elkapni a BKV-n. Talán a TBC az egyetlen, amitől én is félnék a tömegközlekedésben (a sok köhögő hajléktalan miatt), de az sem BKV-specifikus, sajnos bárhol "beszerezheti" az ember - leginkább cseppfertőzés útján -, ahol fertőzöttek előfordulnak.
2013. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
TBC-t földre került köpetből porral BÁRMIKOR, sajna.
2013. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!