Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomó gyulladás vagy...

Nyirokcsomó gyulladás vagy tüszös mandulla gyulladás lehet ez?

Figyelt kérdés
Nos voltam házi orvosnál azt mondta ez nyirokcsomó de a fülorrgégészeten azt mondták hogy a mandula. Nos az állkapcsom alatt két oldalt csomók vannak amik megdagadtak de a nyelvcsap mellett bal és jobb oldalon is iszonyatosan felvan dagadva fáj a nyelés és alig van helye a nyelvcsapnak szinte elzárja. Fehér genny foltok vannak rajta nehéz a nyelés eléggé és fáj is. náthás is lettem pont amikor ez kijött rajtam. Ès lázam is van. Nyálmintát vettek amit laborba kellet elküldeni de még nemjött meg. Tippek?:S

#nyelés #genny #nyirokcsomó gyulladás tüszös mandulagyulladás
2013. márc. 15. 10:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja még annyit hogy Augemntin Dou Antibiotikumot irt fel a fül orr gégész emelett szedek tantum verde mentás szopogatós tabletát Coldrex-et lázra és náthára. Meg Cataflam V-t gyulladás csökkentésére meg Fájdalomcsillapításra
2013. márc. 15. 10:15
 2/11 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomó gyulladás kísérheti a mandulagyulladást. Első körben mandulagyulladásod jelentkezett, tulajdonképpen ez is nyirokszerv.

A regionális nyirokcsomók ilyenkor megduzzadhatnak mivel próbálják megakadályozni, hogy a szervezetben tovább terjedjen a gyulladás. Teljesen normális és azt mutatja, hogy jól dolgozik az immunrendszered.

Például mononucleosisnál is a mandulákon összefolyó lepedék képződés van, fájdalmas a nyelés és a nyaki nyirokcsomók mindegyike hatalmasra duzzad. / itt még máj gyulladás is jelentkezhet, mint kísérő tünet./.

Ha kiütéseid jelentkeznek esetleg, akkor akár igazolódhat , hogy neked is ez van / az ampicillin a mononucleosis során allergizálhat /.

2013. márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ès fagylaltot ehetek rá? nem szedték ki a mandulám de úgy hallottam hogy jót tesz neki. de mindenki mást mond :S
2013. márc. 15. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam már, de még orvos nem javasolta nekem:)
2013. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
èrtem köszönöm!:) Ès mennyi idö körübellül míg tudok majd normálisan enni inni nyelni?:) mert nagyon zavar már hogy nyelek és mintha nyomnák a gigámat olyan. nehéz nyelni :(
2013. márc. 15. 18:56
 6/11 anonim válasza:
nekem is pont ilyen most és ugyan ezt a gyógyszert kaptam..meg még mellé szedek lázcsillapítót meg bélbaktérium védőt bár nekem is felírt az orvos cataflamot de én nem szedem mert nem fáj annyira és azt mondta ha nem fáj annyira akkor nem muszáj szedni és én csak azért tudok kb. normálisan enni mert csak jobb oldalon van begyulladva ,de kezd a tüdőm is fájni nem tudom mi lesz...
2013. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
am nekem azt mondta az orvos hogy a nyirokcsomóm és a mandulám is be van gyulladva..:S
2013. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsó: Nekem is!.. Sajnos ez a leggyakoribb. nekem hétfön jöttek elö oldalt a nyirokcsomók és már este éreztem hogy nehézkés a nyelés picit és reggel.. 4 napja nem ettem semmit ma bírtam enni levest. Esküszöm ez a betegség kell fogyókura mellé. 1 hét alatt remélem elmúlik.

6/7 én se szedem már az összes gyogyszert amit felírt tök fölösleges :) most antibiotikumot szedek ibustart és ha lázas vagyok coldrex-et meg napi 2 c-vitamint ami segít színtén!:)

2013. márc. 16. 17:32
 9/11 anonim válasza:
Nekem szerencsére csak a jobb oldali mandulám van bedagadva így tudok enni habár kicsit fáj meg néha a fülembe nyilall a fájdalom
2013. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem már ugyahogy elmult :) Szinte már alig van csak a nyelvcsapom nagy még picit de idö kérdése :) Fura a házi orvosom mondta ne szedjek anti biotikumot a házi orvos meg azt hogy igen és fura anti biotikumtol 3 nap alatt helyre jöttem :)
2013. márc. 18. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!