Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi baja lehet a nyálkahártyámnak?

Mi baja lehet a nyálkahártyámnak?

Figyelt kérdés

Elsősorban az orromban lévő nyálkahártya, ami a leggyakrabban "szétszakad", majd sebes lesz. Nagyon nehezen gyógyuló seb, hiszen szinte mindig nedves. A-vitaminos olajat kaptam rá, de nem ér semmit. Mindkét orromban van egy-egy seb.


A másik probléma a szeméremtest, vagyis ahol pisilek, ott a nyálkahártya időnként begyullad, szintén, mintha szétszakadna. A vizelet- és vérleletem tökéletes. Kb. havonta egyszer fordul ez elő.


A számban lévő nyálkahártyán pedig néha-néha előfordul afta.


Mi baja lehet a nyálkahártyáimnak?? Van valakinek hasonló baja? Milyen betegség lehet ez? Olyan, mintha szakadna a nyálkahártyám, mintha nem lenne eléggé rugalmas.



2013. márc. 26. 22:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem helyileg kellene A-vitaminos dolgokkal kísérletezni, hanem valóban A-vitamin hiányod lehet. Ez viszont vényköteles, úgyhogy orvoshoz mindenképpen el kell menned ( bár lehet, hogy az orrodra ő adta az olajat).


Amit tehetsz még, hogy olyan dolgokat fogyasztasz, amiben ß-karotin van, ebből képződik ugyanis az A-vitamin:

A-vitamint a máj, vese, szív, tojássárgája, méz, virágpor, méhpempő(!), tengeri halak, narancsfélék, sötétzöld leveles zöldségek, paradicsom tartalmaznak, A-provitaminokat: a répában, parajban, kajszibarackban, kelkáposztában, sárgadinnyében, sütőtökben, paradicsomban, pirospaprikában találunk. (Wikipédia)

2013. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!