Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs! Mit csináljak,...

Szemölcs! Mit csináljak, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés
2-3 osztályos koromban az uszodában elkaptam a szemölcsöt (ugyanis papucsot nem volt szabad használnunk, mert koszos lesz az uszoda). Teltek az évek, majd arra lettem figyelmes, hogy szinte az egész talpam tele van nagy szemölcsökkel. Elmentem bőrgyógyászhoz (többször), és mindig lefagyasztották, meg mondták, hogy lelkizzek vele, és kenjem Verrumal oldattal. Sosem használt. Aztán otthon elkezdtük a Wartner fagyasztót használni, mellette CoD Vital Plus étrend kiegészítő port szedtem. 3/4 év kínszenvedés után a kisebbek eltűntek, de a nagyobbak maradtak. Én itt feladtam, néha-néha rákentem azt a savas löttyöt, de semmi más. Egyre zavaróbb lett, mígnem elmentünk sebészhez, hogy szedje ki. Megvolt a műtét, de ez sem segített; visszaújult. Majd a homeopátiához fordultunk. Elég költséges volt a rengeteg bogyó, lötty és miegymás. Természetesen ez sem segített, közérzetem roszaab lett tőle, több mint fél évig ment ez is. Elmentem nemrég egy magánbőrgyógyászhoz is, hátha vmi komolyabbat tud mondani. Ő szalicilsavas oldatot írt fel, elmondta a kezelés menetét. Én csináltam rendesen a kezelést, de semmi. Orvos azt mondta hogy el fog szépen fehéredni. Nem csinálta. Majd 10 nap csak kenegetés után az orvos tanácsa szerint elkezdtem kenni, és lekaparni az elhalt réteget. Állítólag kb 1 hónap alatt el kellett volna tűnnie a szemölcsnek. Körülbelül 2-3 hónapig folytattam ezt a kezelést. Semmi eredményt. Ezután a neten kerestünk szüleimmel valami gyógymódot és rátaláltunk a Bye Wart nevű kenőcsre. Ezzel kezelem már jó ideje, de ettől sem akar nagyon múlni, sőt mintha nőne mindegyik és újabbakat is látok a lábamon. Mit lehet ezzel tenni, mit tudtok javasolni, mert már a kezemen is van, egyre cikibb, és lassan 7 éve, hogy összeszedtem.

2013. márc. 27. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A szemölcsökkel az a gond,h vírus okozza,ami benne van a vérben.Ezért van az,h ha el is múlik egy-egy visszajön, v. kijön máshol és terjed.A kezelések,amiket kaptál jók,de azzal csak a meglévőket tudod kezelni a kiújulást nem akadályozza meg. Az immunrendszeredet kéne erősíteni, pl. Isopronisine tablettával a külső kezelések mellett. Amúgy jobb "vér nélkül" kezelni.
2013. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy több helyen is írják, ha szemölcsöd van, hozd rendbe az immunitásod. Konyhai receptek pedig bőven akadnak, de nem mindenkinél egyformán jön be. Amit érdemes megemlíteni a te esetedben, az a propolisz lehetne. Valaki a nyers propoliszt teszi a szemölcsre, valaki erős tinktúráját.

Mifelénk a gyógyszertárak Kolodium forte nevű készítményt kínálják és elég nagy sikere van.

Továbbá sokaknak az ecetben áztatott szeletelt hagyma, vagy fokhagyma segített.

Továbbá, szintén a patikában kapható Acetocaustin is erre használható. A neten megtalálod a tapasztalatokat.

De főleg ne feledkezz meg az immunrendsered rendbetételével.

2013. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm nektek!
2013. márc. 27. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
azért én ajánlom Neked a Wartner fagyasztó spréjét, nekem elmúlasztotta, de persze fontos az immunitás is.
2013. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!