Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lett egy seb a kezemen, amit...

Lett egy seb a kezemen, amit megpiszkáltam, ezért begyulladt. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
A seb körül már egy tenyérnyi méretű halvány piros folt van. Kenem lóbalzsammal. Ennél többet mit tudok tenni?

2013. ápr. 13. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább valami fertőtlenítő kéne, Betadin például.
2013. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Betadine, esetleg ragtapasz. Víztől is óvjad, bár kézen nehéz.

Ha súlyosbodik,akkor meg orvos, de ezt csak azért írom ide, mert igazából minden itt adott tanács mögé kéne egy "disclaimer", hogy "Ez a tanács nem minősül szakmai véleménynek, kizárólag az felhasználó személyes véleményét tükrözi. Ha további kérdései vannak, vagy tünetei súlyosbodnak, akkor keressen fel személyesen szakembert."

2013. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy icipici seb, kb, mint egy tű feje. Tehát ragtapasz nem kell rá. És nem is nyitott, hogy betadint tegyek rá. Szóval van ez a pici kis seb, körben, mint egy érme vörös, és tenyérnyi méretben piros körben.
2013. ápr. 13. 20:27
 4/4 Judit12345678 válasza:

Kedves Kérdező!

Mi történt utána, kiderítetted, hogy mi volt a baj? Teljesen pontosan ugyanez történt most velem, de külföldön vagyok, és nem tudok jövő hétig eljutni orvoshoz, eléggé megijedtem. Kis gombostűfejnyi seb, körülötte kb. 5 cm vagy nagyobb átmérőjű vörös folt... Nem tudom, mi lehet ez, sokat segítenél, ha leírnád, mi lett a Te sebeddel.

Köszönöm!

Judit

2016. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!