Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 8 napos antibiotikum kúrán...

8 napos antibiotikum kúrán vagyok, és azt hiszem ennek mellékhatásaként begyulladt a nyelvem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon száraz, fáj, égő, szúró érzése van. Elég kellemetlen. Mit lehet ez ellen tenni? Az antibiotikumból (Ospen) még másfél napnyi adag van hátra, gondolom ezt be kellene szednem már mindenképp. Esetleg volt már vkinek hasonló tapasztalata? A nyelvgyulladás elmúlik magától ha befejezem a gyógyszer szedését, vagy van rá vmi házi gyógymód is esetleg?

2013. jan. 13. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eredeti tuneted mi, amire kaptad a gyogyszeres kezelest? NEm valoszinu, hogy a gyogyszer miatt van, mivel mar 6-7 napon at szedted pl.
2013. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eredetileg azért kaptam, mert egy megfázás miatt durván begyulladtak a nyirokcsomóim. Közben szerintem influenzás is lettem, arra meg ugye az antibiotikum nem használ, ezért még mindig fáj a torkom, lázam volt, fájnak a végtagjaim stb. A nyelvemmel azóta van gond, hogy szedem az antibiotikumot, ezért gondolom, hogy emiatt van.
2013. jan. 13. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum mellékhatása, hogy elősegíti a gombák elszaporodását. Vegyél probiotikumot és glicerin-borax ecsetelőt, utóbbival napi többször kenegesd be a nyelved és a szájüreged.
2013. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!