Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most mit csináljak? Félek,...

Most mit csináljak? Félek, hogy ez az újinfluenza.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és már egy 4-5 napja nagyon rosszul vagyok, nem mentem suliba. Fájnak az ízületeim, a fejem, folyik az orrom, ráz a hideg és rettentő gyenge vagyok. Ma elmentem orvoshoz, aki nem is vizsgált meg rendesen, mert sietett, csak annyit mondott, hogy egyek valami ilyen szopogatós tablettát. Az iskolámban volt már H1N1-es beteg, ráadásul csomót utazom villamossal, metróval, busszal, szóval fennáll a fertőzés veszélye. Végülis azt sem tudom, hogy milyen egy ilyen vizsgálat, nyugodjak meg, hogy azt mondta, csak megfáztam? Igazából napról napra gyengébbnek érzem magam és folyton szédülök. Keressem fel holnap mégegyszer vagy mi legyen?
2009. szept. 24. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Más orvost keress fel mielőbb!
2009. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen, biztosan az új influenza, ez semmi másnak nem lehet a tünete. Mióta van ez az új influenza, mindenki csak ezt kapja el, most ez a menő... -.-

Szerinted a dokid miért sz*rta le ívesen, hogy ez a bajod? Tán nem azért mert nem is olyan komoly? Nyugodj meg, igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt, és szopogasd azokat a tabikat. 3 nap múlva már semmi bajod nem lesz. Én is átestem rajta.

És légyszi legközelebb kevésbé legyél hipohonder.

2009. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Uhh második... Szerintem olvasd el a KÉRDÉS ALATTI RÉSZT is. -.-
2009. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Azonnal irány a doki!

Valószínüleg ez H1N1!

2009. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

És akkor mi van ha netán új influenzás. Ha valaki belehal az orvos sem tudja megmenteni. Ha olyan alapbetegsége van.

Vitaminok, neo citran satöbbi. De azért nem kell hisztériázni ezzel az új influenzával kapcsolatban. A hírekben benne van, hogy egy fiatal férfi belehalt, és nem volt állítólag semmi baja. Na persze. És akit gyomorvérzéssel vittek be, majd hogy a kórházak ne kerüljenek bajba a boncolás gyorsan valami tök más halálokot ( agyvérzést) állapítottak meg. teljesen hülyének néznek.

Kórházban dolgozom mégsem rettegek hogy jaj mi lesz, tegnap énis nagyon szarul voltam, de állok neki pánikolni, hogy mi van, pedig aztán nálunk párszáz ember megfordul per nap.

Mostantól indul be az oltás, már tőlünk is kérdezték kérünk-e oltást, én mint egészségügyis nem kérek, minek? Sima influ ellen sem kérek.

nem halálos ez az új influenza sem.

Amúgy mielött valaki feltesz egy ilyen kérdést, nézze már meg van e ilyen, tököm kivan hogy egy nap 100 ugyanolyan kérdés van, nagyon idegesítő.

2009. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hipohonder, csak mikor meg vagyok fázva, akkor nem produkálok ilyen tüneteket, ritkán szoktam ennyire szarul lenni, hogy elgyengülök és kiesnek a dolgok a kezemből. Ha meg vagyok fázva, akkor folyik az orrom, fáj a torkom. De nem voltam még ennyire fáradékony, mint most. És nem "ez a menő", de nem szoktam hiányozni az iskolából, a betegségek általában elkerülnek és most ha pihenni próbálok, akkor is annyira hihetetlenül fáj mindenem, hogy képtelen vagyok akár feküdni is.
2009. szept. 24. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor még megtheted hogy elmész 20 orvoshoz és ugyanazt fogja mondani, ha meg az egyik felir augmentint ( mindenre ezt írnak fel)attól még nem leszel jobban, ráadásul első napokban legyengíti a szervezetet még jobban, ezért javasolják neked az itt válaszolók a jól bevált házi praktikákat. Pihenj, teázz, mérd a lázad.

Én is amint írtam tegnap nagyon rosszul voltam, gyenege voltam, homályosan láttam és egyebek. De nem kell betojni, most komolyan. Ez is egy betegség, nem halálos és kész.

Kívánok neked mielőbbi gyógyulást!

kórházi dolgozó

2009. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt teszem, citromos teát iszom, pihenek, nyers zöldségekkel/gyümölcsökkel tömöm magam. Nem vagyok híve a vitamintablettáknak.
2009. szept. 24. 18:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
és ha az? nem fogsz belehalni, olyan, mint egy sima influenza (valaki még abba is belehal.).egyél sok gyümit meg zöldséget, igyál sok folyadékot és pihenj egy kicsit.
2009. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Érdemes elolvasni a H1N1-ről:

[link]

2009. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!