Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kell-e a pedikűrösöknek...

Kell-e a pedikűrösöknek minden páciens után fertőtleníteni az eszközeit?

Figyelt kérdés
Én gyógypedikűröshöz járok, de csak azért, mert 25 éve a szomszédasszonyom és jóban vagyunk. Eü-i főiskolát, majd gyógypedikűrös tanfolyamot végzett, nagyon intellektuális, nem mindenben lehet viccelődni vele. Nekem soha nem voltak lábproblémáim, csak kényelemből és a lábmasszázs miatt járok hozzá. Az utóbbi 2 évben nagyon kemény talpszemölcsökkel küszködök, amit bőrgyógyászaton már harmadjára fagyasztanak. Azt mondták, nagyon fertőző, vírusos és szóljak erről a pedikűrösömnek. Szóltam, de azt vettem észre, hogy utánam nem fertőtleníti, és előttem sem teszi, mikor elmegy az előző vendége. Régebben egyszer rákérdeztem, hogy ilyen helyen a szerszámokkal át lehet-e vinni bőrgombát, vírusokat egyik páciensről a másikra? Azt mondta, hogy nem, csak ha nagyon le van gyengülve az immunrendszere valakinek. De ő ezt honnan tudhatja? Én uszodába nem járok, akkor honnan kaphattam el a szemölcsöket?

#pedikűrös-higiénia
2013. ápr. 30. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, minden vendég előtt és után is le kell fertőtleníteni a szerszámokat! Ez a legalapvetőbb dolog, én is pedikűrös vagyok!!! A gombától kezdve mindent át lehet adni legyengült immunrendszer nélkül is.

Én a helyedben pedikűröst váltanék!

2013. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát hogyne!Kötelező! Amúgy,hülyeséget mondott. Simán át lehet így vinni fertőzéseket.
2013. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként tanítják is a pedikűrösöknek!!

Tudom,ezt csinálom.

2013. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Évek óta járok pedikűrbe, két helyre felváltva.

A legalapvetőbb dolog, hogy az eszközöket és a vendég bőrét is fertőtlenítik mindkét helyen, két különböző vegyszer (spray) van erre a célra.

Nem véletlenül ellenőrzi őket renszeresen az ÁNTSZ (vagy hogy hívják újabban).

Én is váltanék a helyedben.

2013. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fertőtleníteni kell te jó ég, el sem hiszem, hogy ilyen emberek vannak.. Mármint olyanok, mint a pedikűrösöd...

Nagypapám is azért halt meg, mert ő cukorbeteg volt, és valamit elkapott a nem megtisztított eszközeiről, totál elfertőződött aztán végül belehalt (jó, más baja is volt, de ez rátett egy lapáttal)

2013. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek! Köszönöm a válaszokat, azt hiszem finoman váltani fogok. Csak az az érdekes az egészben, hogy nagyon felkapott gyógypedikűrös, tele van VIP vendégekkel.
2013. ápr. 30. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
:) Akik valószínűleg nem gondolkodnak.
2013. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát jól megérdemelne egy valagba billentést!!! Egészségügyben dolgozom már ezer éve és engem is mindig felháborít némely pedikűrös képzetlensége e téren.

A normális fertőtlenítés bizony időt vesz igénybe. Nem elég csak lefújni az eszközt és áttörölni, hanem meg kell várni azt a pár perces hatóidőt, amíg az eszközre rászárad a fertőtlenítő.

Emellett a lábáztató kádat is fertőtleníteni kell, sőt a legjobb az egyszer használatos zsák belé.

Az egyszer használatos penge is a legjobb választás a pedikűrösnek.

Ha olyat látsz, hogy egyáltalán nem fertőtlenít, vagy csak éppen átfújja, majd törli az eszközt, akkor azonnal szóljál, vagy hagyd ott! Ne felejtsétek, hogy sokkal komolyabb vírusok is terjednek így, nem csak a szemölcs! (pl hepatitis c)

2013. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Rém kellemetlen számomra, hogy nekem kell szólni, ezért lehet, hogy inkább váltok pedikűröst, mielőtt az én problémám miatt másokat fertőzne le. Én mondtam neki amit a bőrgyógyász doktornő mondott, de süket fülekre talált. Nem vagyok egy veszekedős tipus!
2013. máj. 5. 14:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Érthető,ha olyan szomszédasszony akivel jóban vagy és már szóltál is neki.
2013. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!