Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy ez mononukleó...

Lehetséges, hogy ez mononukleózis v "csak" egy tüszös mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdett nagyon fájni a torkom a bal oldalt, nem volt lázam meg semmi csak fáztam és csak 37.1 volt. Egész éjjel nem aludtam annyira fájt a torkom, bevettem kataflánokat, de csak félórára-egy órára hatott h nem éreztem h annyira fájna meg persze szopogattam a torkomra is. Mára nagyon nagyon csúnya lett a bal mandulám, mintha rohadna úgy néz ki, alig birok nyelni, leginkább köpdösök és akkor is ilyen véres-gennyeset, meg érzem is h véres gennyes belül a szám. Elmentünk az ügyeletre, mert felhívtuk mondták, hogy menjünk be. Megvizsgált még lázam nem volt, de már nagyon fáztam... mondta h szerinte tüszös mandulagyulladásom van. Kaptam antibiotikumot meg szedek tantum verde pasztillát. Ma már bevettem hármat, de semmi javulást nem érzek, pokolian fáj, és persze ahogy hazaértünk be is lázasodtam... volt bennem lázcsillapító, de így is volt h 38.5 volt. Még most is 37.9, ennél lejjebb nem nagyon akar menni, csak feljebb.

Étvágyam nincs, inkább hányingerem, izületeim is fájnak,gondolom a láz miatt. Két nővéremnek már volt mononukleózisa az egyik kicsikorában 2hetet volt is kórházban, és neki is 16 és fél évesen jött ki, és a másik nővéremnek is 16és fél évesen de ő "csak" itthon 3hetet szenvedett.

Lehet, hogy holnap vagy holnap után megyünk vérvételre meg vizeletre, mer így derítették ki nővéremnél is.

Félek h ez az lesz :S és a torokfájás ellen nem tudnék valamit tenni? A nyirokcsomóim is megvannak duzzadva nagyon fájnak, a fülemre is kisugárzik , kicsikét kellemetlen...nagyon fáj és nagyon csúnya a bal mandulám.Elnézést, hogy túl hosszúra sikeredett. Köszönöm előre is.


2009. szept. 27. 19:26
 1/3 A kérdező kommentje:

*Én is 16és fél éves vagyok.

Egyébként most egy hete voltam másfél hétig influenzás.

2009. szept. 27. 19:38
 2/3 anonim válasza:

Elég valószínű,hogy az a bajod! Nekem 3 éve volt, ugyanilyen tünetekkel... Velem akkor nem foglalkoztak nagyon, mikor nem javultak a tünetek, lázam se ment le visszamentünk a háziorvosomhoz, ahol szerencsére fiatal gyakornok orvos volt. Ő hajthatatlan volt,tudta,hogy komolyabb bajom van. kaptam gyógyszereket, több mint 1 hónapig nem mentem suliba, ráment a lépemre, májamra,mivel nem vették észre időbe. A lépemnek mára semmi baja, de a vérvétel kimutatja,hogy a májammal nincs minden rendben, és ez így marad örökre nálam... :(

Igyál sok-sok meleg teát,és én septofortot szopogattam, így enyhült a torokfájás. Bocsi kicsit hosszú lett... Jobbulást !!!!

2009. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a mononukleózis nyállal terjed.
2009. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!