Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy HIV pozitív...

Lehetséges, hogy HIV pozitív vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok és itthon agyalok egész álló nap. Valamelyik nap olvastam egy cikket, hogy a HIV vírus akár 10 évig is lappanghat, tehát, hogy addig fel se tűnik, ha valaki elkapta. 6,5 éve vagyok a párommal, de előtte voltak kalandjaim, azóta semmi. Eddig nem is gondoltam rá, de mi van, ha az vagyok? Létezik, hogy majdhogynem 7 évig nem is érzékelem? Alapjáraton elég betegeskedő vagyok, sokszor kapok torokgyulladást, mandulagyulladást... egy szóval kb. mindent, amit elkaphatok. Már gyerekkoromtól. Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy mivel ilyen betegeskedő vagyok valamennyit rosszabbodnia kellett volna a folyamatnak. Vagy nincs köze hozzá? Szűrésre félek elmenni, tudom, hogy hülye vagyok. De szégyellem+ rettegek az eredménytől.
2013. ápr. 30. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy kizárt, de nagyon kicsi az esélye.

A HIV-fertőzés hazánkban nem olyan gyakori, hogy mindenkinek aggódnia kéne, aki nemi életet él.

Elsősorban homszexuálisok én intravénásan kábítózók körében terjed. Ez sajnos nem zárja ki, hogy mással is előfordulhat.

2013. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kizárni semmit sem lehet, bár hogy ennyi évig tünetmentes legyen, az ritka. Bár elvileg még tünetei is vannak, de ha eleve beteges vagy, akkor az sem valószínű. (Arról esetleg gégésszel beszélj.)


Ha bizonyságot akarsz, akkor meg menj el szűrésre. A kapcsolatod elején kellett volna.

2013. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!