Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázás gyors kikúrálására...

Megfázás gyors kikúrálására mi jobb?

Figyelt kérdés

Elég pocsék a közérzetem (torokkaparás, bedugult orr). Nem tudom mivel tennék jobbat magamnak - ha elmegyek sétálni, vagy ha lefekszem aludni pár órát?

Holnap mennem kell dolgozni és szeretném kicsit jobban érezni magam addigra.

(C vitamint szedek mindenképp)


2013. máj. 5. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Aludj pár órát.

A c vitamitn citromos dolgokkal idd, mert úgy szívódik fel jól. Továbbá Ca, Mg, D vitamin.

Ha fertőzés, akkor irass fel Isoprinosine tablettát.

2013. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindennap sétálj sőt mozogj intenzíven egy kicsit.


Te fogod érezni hogy mennyi az elég

2013. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, a séta nem segített, mert annyira el volt dugulva az orrom, hogy fulladoztam, alig kaptam levegőt.

Azóta áttértem a köhögős fázisra, ha a szokásos módon zajlik, akkor még egy hétig köhögök...

2013. máj. 7. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, én évek óta nem voltam influenzás, megfázni egyedül tavaly júniusban sikerült, amikor bementem a kb 16 fokra lehűtött abc-be a 34 fokból. Én a grapefruitmag cseppre esküszöm! Dmben is lehet kapni, gyógyszertárban, sok helyen. Amikor télen érzem h kapar a torkom és kezd megduzzadni belülről az orrom, akkor 2-3x 10-15 cseppet nyomok és ki se jön rajtam a betegség. 3-4 ilyen alkalomra emlékszem most télen, de beteg egyszer sem lettem!! 1200 forint kb a kisüveg és elég sokáig elég.. a neocitrántól ezerszer többet ér, ha már beteg vagy is nagyon fel tudja gyorsítani a gyógyulást.
2013. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most már az orrfolyás alig van (orrspray teljesen elmulasztja), köhögni is alig - viszont nagyon dugul a fülem, gyakorlatilag félig-meddig süket vagyok. Nem fáj, nem pattog, csak be van dugulva két napja. Soha nem volt baj a fülemmel.

Ezzel mi a fenét csináljak? Zavar, hogy alig hallom a környzetemet.

2013. máj. 9. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ráment a nátha a füledre, próbálj melegített sót tenni rá (zacskóban, zokniba téve), vagy ha van, akkor infralámpát használj.
2013. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!