Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs csípés után lila,...

Kullancs csípés után lila, vérvétel utáni sebhez hasonló dolog normális?

Figyelt kérdés

Szerdán voltunk kirándulni(ma vasárnap van), utána átvizsgáltak és nem találtak kullancsot. Ma azonban anyukám nézte, mi van a térhajlatomban, megböktük, leesett és egy kullancs (legalábbis azt hisszük) volt. Tele volt vérrel,de egy kisebb példány.


Most fél centi átmérőjű, kissé kemény lila seb van a helyén. Ez normális?Vagy kellene orvoshoz mennem vele?



#kullancs #lile folt
2013. máj. 5. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:

orvos

a kullancsot meg, ha még megvan, bevizsgáltatni

2013. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne késlekedj az orvossal. Akár ügyeletre menj.
2013. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bevallom, abban sem vagyok biztos, hogy kullancs volt. Sajnos anya összenyomta, így már nincsen meg. De a képeket nézve nem volt olyan hosszú lábú, inkább csak pici, rövidek és tök fekete volt az egész.


Régebben volt nálunk ágypoloska, ahhoz kicsit jobban hasonlított, de ahhoz sem teljesen. Viszont az sokat csípett meg, mire sikerült kiírta és az sose hagyott lila kemény sebet.

2013. máj. 5. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz,nem tudhatod kullancs volt-e. De nem fontos ma rohannod.Ahogy leírtad,a lilás kemény csomó,inkább egy helyi reakció(talán a feje benne van),de ettől már nem kapsz fertőzést.A közhiedelemmel ellentétben a kullancs beszakadt feje már nem fertőz,viszont mint idegen anyag ilyen reakciót válhat ki. A Lyme-kórra jellemző elváltozás vörös színű és a csípést követő 1-3 hétben jelentkezik és nem "csomós",csak egy gyulladt vörös folt.
2013. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor valószínűleg helyi reakció. EGyébként nem szakadt bele a feje, mikor lepottyant, akkor élt és mozgatta.


MIlyen orvoshoz kell menni?Bőrgyógyász?

2013. máj. 5. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,oda.Ők tudnak vért küldeni Borellia tesztre.(ezzel szokták tesztelni a Lyme-kórt)
2013. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

#4-nél a pont. Nekem is pont egy ilyen lila folt van a lábamon, picit viszket, de nem is első alkalom, másrészt én veled ellentétben biztos vagyok abban, hogy kullancs nyoma. Na meg abban is, hogy benne van a feje, mert nem voltam elég óvatos :/ Nem első eset, és sose volt még bajom belőle.


Amúgy a leírásod alapján te is kullancsot láthattál. Annak sincs hosszú lába, a feje elég apró, és a hátsó felét szívja teli vérrel, mint a szúnyog. Ha nem vagy elég óvatos, mikor eltávolítod, akkor ez a része marad csak a kezedben, a feje meg benned :) A szervezet idővel kiveti, addig picit kellemetlen, de semmi komoly.

2013. máj. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A kullancscsípés ilyesmi tüneteit komolyan kell venni, menj orvoshoz, de nem kell tőle annyira parázni, mint amennyire a médiában nyomatják.


Cserkésztáborokban 10 év alatt a csapatnak ahová járok összesen több ezer kullancscsípése lehetett... Ezalatt egyetlen egy srác lett lyme kóros, de benne 10 nap alatt több mint 200 (!!!) kullancs volt.


Szóval nyugi, minimális esélyed van rá, de azért doki lássa!

2013. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huh, jó rég írtam ki a kérdést. Képzeljétek, kb 2 hét után egyértelműen megjelent a folt és hivatalosan meg lett állapítva a Lyme kór. Úgyhogy menjen mindenki, még akkor is, ha nem jelenik meg a folt, mivel ez egy immunreakció, az esetek 50%-ában nincs is ilyen, habár a Lyme kórt elkaptad. És 10 év alatt iszonyatosan sűlyos problémákat tud okozni a Lyme.Egyébként meg kikezelik simán.
2015. nov. 28. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!