Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiavizsgálat vérvétellel,...

Allergiavizsgálat vérvétellel, volt már? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Pontosabb volt mint egy átlag teszt?

2013. máj. 8. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak kisgyerekes vizsgálatról tudok beszámolni. Lányom lehet tej és tojásallergiás és azért nem csinálnak vérvételt mert azt mondta a doktornő nagy a hibaszázalék, így kisérletezünk a tápszerrel meg tej-tojásmentes diétát tartunk, hogy javul-e vagy nem.
2013. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elmentem tejallergia gyanúja miatt vérvételre. A doktornő először bőrtesztet csinált. Tej, tojásfehérje/sárgája, búza...nem is tudom mit nézett még. Mindenre nagyfokú allergiát mutatott. Ezt kicsit hihetetlennek tartottam, hogy mindenre allergiás lennék. Gondoltam vérvétel pontosabb eredményt mutat, tehát csináltattam azt is. Az viszont semmi allergiát nem mutatott ki.

Ezzel az orvossal nem volt lehetőségem beszélni, mert csak e-mailban küldte ki az eredményt, és nem is hívott vissza, így hogy minden negatív volt. Tehát egy másik allergológustól megkérdeztem, hogy akkor most ilyenkor mi van, melyiknek hihetek inkább. Azt mondta, hogy a bőrteszt pontosabb eredményt mutat, mert a vérből csak egy ellenanyagot néznek, és ha az illető pont nem arra allergiás, akkor fals negatív eredmény jön ki.

2013. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!