Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csütörtök reggel óta lázas...

Csütörtök reggel óta lázas vagyok, a csillapitó használ hosszabb rövidebb ideig, de aztán újra felmegy a lázam, hétfőn tudok orvoshoz menni, addig ugye nem okoz gondot?

Figyelt kérdés
Valószinü huzatott kaptam,a kocsiban,nyilalgat az arcomba,fülembe a halántékom környékén.Csütörtök reggel keltem akkor 38.6 volt,szinte csak hőemelkedésig ment le,tegnap és ma már délelőtt nem volt lázam lement rendesen 36.5 re.Most délután felment 38.4 ig,csillapitottam 16 óra körül,most újra 37.8 már.Kalmopyrin és algoflex van itthol.
2013. máj. 11. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok folyadék, meleg citromos tea, de a citromot akkor tedd bele mikor már kihűlt, mert a forró megöli a C-vitamint. Fokhagyma eszegetése, vagy lila hagyma.

Lázra: felváltva szedd a gyógyszereket egyszer ez egyszer az. (szükség esetén) 37.5 ig nem kell csillapítani a lázat csak az után. (37.5C ig csak hőemelkedés, ami a szervezet természetes védekező reakciója, kár ez alatt csillapítani) , ha 37.5-37.7 között van elegendő lehet a hűtőfürdő is (persze ha fájdalmaid is vannak inkább gyógyszer és hűtőfürdő), a helyes hűtő fürdő kivitelezése: annyi fokos vízbe kell ülni ahány fokos a lázad és azt kb. 10-15 perc alatt teljesen kihűteni, lassú hideg vízzel. Sok pihenés, gyümölcsök eszegetése, sok folyadék.

2013. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 12. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!