Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 napja be van gyulladva a...

3 napja be van gyulladva a mandulám és nem tudok enni, de még inni se annyira fáj! Valami jó megoldást fájdalomcsillapító ellent? (az csak 2 óráig hatott, és utána ugyanúgy fájt)

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha bakteriális fertőzés okozza, akkor csak rosszabb lesz és otthon nemigen fogod helyrehozni, csak ha elmész orvoshoz és kapsz antibiotikumot.

Jobb lenne meglátogatni a háziorvosodat.

2013. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál!
2013. máj. 24. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:

És nem írt gyógyszert?

Amúgy ha nem bakteriális a fertőzés, akkor vírusos, annak meg nincs gyógyszere, csak tünetenyhítő gyógyszert tudnak adni és a fájdalom, betegség majd akkor fog elmúlni, ha legyőzi a szervezet a vírust.

Ha bakteriális, akkor meg az antibiotikum sem egyből hat.

Szóval igyál sok meleg folyadékot és szedd a gyógyszert, amit felírtak.

Vagy menj vissza az orvoshoz és mond meg neki, hogy nem vagy jobban.

2013. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az orvos sumamedet (vagy mit) írt fel, de szedtem fájdalomcsillapítót is, amikor már nagyon fájt..meg ittan azt a rubophen thermo-s cuccot..de ezektől csak annyi h 2 órára kicsit jobb lett, és tudtam kicsit enni!de amugy köszi mindennt:)
2013. máj. 24. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!