Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiderült tegnap, hogy a...

Kiderült tegnap, hogy a barátnőm volt rákszűrésen és HPV fertőzött P3-as lett az eredmény, szegény nagyon kivan?

Figyelt kérdés

Kiderült tegnap, hogy a barátnőm volt rákszűrésen és HPV fertőzött P3-as lett az eredmény,szegény nagyon kivan.

Hát gondoltam felhívom én is a nőgyógyászt.

A kisbabaám 9 hónapos és kérdeztem, hogy nekem terhesség alatt volt e ilyen szűrés.

Azt mondta semmi baj nem volt, de jövőhéten megnéz

Hát a szexuális életen egyenlő a 0 val azóta új fertőzés kizárt.

viszont megnéztem a kiskönyvemet és abban az áll:Onkocytologia:P2 2011


Szóval én lehetek HPV-s?vagyis lehet bennem vírus?


2013. jún. 11. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A P2-es eredmény jó. A legjobb.

P1-es eredmény általában a még szexuális téren érintetlen lányoknál, nőknél van.

Aki él nemi életet, annak P2-es szokott lenni.

Amúgy attól, hogy P3-as lett a barátnőd eredménye, még nem biztos, hogy HPV fertőzése van. Az egy enyhe gyulladásos folyamatot jelez, de nem rákot.

2013. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem rákot akartam írni, bár nyilván az is lehetne, hanem nem feltétlenül jelenti azt, hogy ilyen vírussal fertőzött.
2013. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) akkor szerinted P2 nél kizárt a hPV fertőzés?

azt olvastam, hogy évekig lappang és lehethogy később csinál gondot, ez az internet...annyi mindent ír.

2013. jún. 11. 18:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért kell minden évben elmenni rákszűrésre, ha mégis gond van, akkor még az elején kezelni tudják és nem okoz nagy gondot!

Tehát attól, hogy valakinek jó ideig minden rendben van, nem jelenti azt, hogy mindig rendben is lesz.

Ha 2011-ben voltál utoljára, akkor ideje lenne elmenned újból, ugyanis ezt a vizsgálatot minden évben 1-szer ajánlatos megcsináltatni.

2013. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ok, megyek is jövőhéten, de egész 2012 ben terhes voltam, ezért nem került rá sor.

Azóta csak a párommal voltam(még jó) és ha 2011 ben ez volt az eredmény, akkor 2011-ben nem lehettem HPV-s ez itt az én hipohonder kérdédem:)?

2013. jún. 11. 18:58
 6/14 A kérdező kommentje:
Mert ugyebár a méhnyakrákot ez a fertőzés okozza, ami szexuális úton terjed.
2013. jún. 11. 18:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem P2 mellett volt HPV-m, méghozzá 18-as, az egyik legagresszívabb típus. Biztos, ami biztos alapon megműtöttek, ez már kb. 14 éve volt, a citológiám azóta is mindíg jó, szerencsére.

Hozzáteszem, hogy nem éltem kicsapongó szexuális életet és nem is kezdtem korán (20 évesen..), egyszerűen pechem volt.

2013. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A P2 annyit jelent, hogy nincsenek olyan sejtek a kenetben, amik esetleg rákos elváltozás gyanúját vetik fel.

Ettől függetlenül még lehet HPV-d.

2013. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor jöhet a védőoltás...

2013. jún. 11. 22:55
 10/14 A kérdező kommentje:
Es azt nem vettek volna eszre akkor ?
2013. jún. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!