Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A túlzott tisztálkodás tényleg...

A túlzott tisztálkodás tényleg nem jó a sebeknek?

Figyelt kérdés
17 eves lanyom laban 1 borso nagysagu seb jott ki utobb elfertozodott,borgyogyaszhoz vittem es azt mondta az a baj a fiatalokkal,hogy tulzasba viszik a furdest,es,hogy tusfurdot semmikeppen nem jo esetleg 1 heten 1 szer!csakis langyos viz.
2007. szept. 21. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sebet mosni egyáltalán nem szabad hiszen akkor az életben nem gyogyul meg.Viszont tusolni naponta egyszer ajánlott ha nem akarod,hogy a lányodat kiközösítsék.Van a safeguard szappan az nagyon jó antibakteriális.
2007. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használok tusfürdőt vagy 3 éve már, mert "nyálkás" lesz a bőröm tőle! Gondolom, erre értette az orvos, hogy nem jó a tusfürdő használata, mert valami réteget képez, s nem tud alatta gyógyulni a seb, de az alá jutott kórokozó szépen megélt sajnos!

Szerintem is safeguard szappan vagy lifebuoy. Nekem ezek nagyon kiszárítják a bőrömet! Normál esetben nem is ajánlott ilyen erős szerek használata, mert nincs rá szükségünk egyszerűen. Ezek a szerek a bőr természetes savköpenyét is leölik a rajta élő jó bacikkal, így csökken a védekezőképessége is!

:)

2007. nov. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Arra értette, hogy mindenki annyit súrolja magát kémiai szerekkel pláne, hogy leáztatja a savköpenyt.

Nem kell annyit szappanozni,elég a kritikus helyeken :)

Fürdeni is elé lenne hetente, ha naponta mosdunk(arc-popsi-láb) csak nem bírjuk ki. De legalább ne nagyon tusfürdőzzünk!

2009. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
A baba szappant még mindig gyártják lehet használni.
2010. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!