Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tetoválásomtól feldagadt a...

A tetoválásomtól feldagadt a kezem csuklótól könyékig, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napja áthúzattam egy régebbi tetoválásomat,és 2-3 napja feldagadt a kezem főleg az alkaromon,elég nagy területen,pedig a tetoválás nem nagy.Már 2 orvosnak megmutattam,egyik sem foglalkozott igazán velem,azt mondták kennem kell tetránnal (tegnap óta kenem még csak..) és borogatnom kell.De nem igazán akar elmúlni...Nem tudom pl. hogy a fólia jót tenne-e neki vagy éppen rosszat...Gyulladás egy kicsi van,nemtudom attól dagadt-e be ennyire...Kezemet normálisan tudom mozgatni,a szorításom normális,nem gyengültem el,csak érzem hogy kicsit duzzadt...Legyen szíves aki kicsit jártas a dologban,írja le nekem hogy esetleg komolyabb bajom lehet-e a dologból,vagy mit csináljak a kezemmel!Mert őszintén szólva nagyon be vagyok sz*rva...Előre is köszönöm mindenkinek!
2009. okt. 15. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Menj vissza oda, ahol csinálták! Addig borogasd hideg vízzel, vagy jegeld!

Fólia rosszat tenne, csak kendővel. Vagy a fagyasztott zöldborsós zacskóval, de közé ruhát tégy!

Ha nem javul, sebészeti ügyeletre!

2009. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A duzzanatnak két oka lehet, az egyik, hogy valami összecsapott kétes eredetű (káros) tintával tetoválták a kezedet, a másik, hogy valami újszerű tinta (nem olyan mint amilyennel előzőleg voltál varrva) valami allergén anyagot tartalmaz. A tetrán egy nagyon erős gyulladáscsökkentő, ami jó is lehet, de ha a fennt említett okok miatt van feldagadva a kezed, akkor a tetrán csak a tüneteket (gyulladás) enyhíti, de magát "betegséget" pl.: allergia nem kezeli. Találnod kellene sűrgősen egy olyan orvost, aki hajlandó veled rendesen foglalkozni, mert akár az egész bőr, ahol a tetoválás van, leválhat a kezedről. Nem akarlak ijesztgetni, lehet, hogy tényleg semmiség, de ne kockáztass, keress jó orvost.
2009. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy ilyen hasznos és normális válaszokat kaptam! :) A tetránt használom 1-2 napja,és a gyulladást valamilyen szinten enyhíti,és egy apolónő is bekötötte a kezem tegnap...Ma megyek még egy orvoshoz aki normális :)

A 2. válaszolótól kérdezem,azért ha még időben vagyok,akkor ugye olyan veszély nem áll fent hogy lecsapják a kezem?:S :D

2009. okt. 16. 08:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát kár lenne, hamár tetováltattál rá :D
2009. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
xDDD Azért csak szükség lenne még rá..:D
2009. okt. 18. 10:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha leeseik a kezed, ott a másik :D Mindenesetre ha egykezű leszel, ne oda menj tetováltatni, ahova eddig mentél :D Mert akkor kezetlen leszel a végén :D
2009. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De gonosz vaaagy :PP :D De a tanácsod mindenesetre megfogadom bár nem hinném h ezek után lesz több tetoválásom ..:D
2009. okt. 19. 09:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért? :D Merj kockáztatni :D
2009. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát végülis 1 kézzel szerintem már nem igazi semmi .. xD

Egyébként már kaptam rá mindenféle gyógyszert egy kicsit lelappadt de gyulladás semmi nincs mégis kicsit nagyobb mint a másik kezem.Majd elmúlik...remélem :D

2009. okt. 21. 12:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik el, mondd azt másoknak, hogy csak egy kézre szoktál edzeni :D
2009. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!