Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vastagon feldagadt a szám bal...

Vastagon feldagadt a szám bal felső sarka. Már másodjára! Mi okozhatja? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszer, kb. úgy 1 éve már előfordult velem ilyen eset. Akkor bőrgyógyászatra irányítottak és egy allergia elleni gyógyszert, Isoprinosine immunerősítőt ée egy kenőcsöt írt fel a bőrgyógyász. A gyógyszerektől elmúlt egy idő után. Akkor nagyon csúnyán, keresztben fel volt dagadva a szám (bal felső és jobb alsó ajkaim). Háziorvosom túlzónak ítélte a bőrgyógyász által felírt Isoprinosine-t: azt mondta, hogy az övsömörre való és olyan ez az esetemben, mintha "ágyúval lőnénk verébre" (de ő persze nem látott feldagadt szájjal, csak mikor már rendbejött). Elmúlt kb. 1 év és ma hirtelen megint elkezdett feldagadni kívülről a szám (bal felső sarok), bár most nem annyira, mint múltkor. Herpesre hajlamos vagyok, múltkor is arra gyanakodtak, de az belülről szokott lenni és általában nem hirtelen jön, hanem folyamatosan alakul ki és kb. 1 hét, mire elmúlik. Ez viszont egy kívülről szabad szemmel jól látható feldagadás, amely 1-2 óra alatt alakult ki. Én valamilyen allergiára gyanakszom, csak azt nem tudom, mi lehet. Esetleg tejszínhab vagy gesztenyepüré valamely összetevője? Valami E-s adalékra gyanakszom. Jó volna tudni, mert akkor el tudnám kerülni máskor ezt a hülyeséget. Mit javasoltok? Mit tegyek? Mi okozhatja?
2010. ápr. 7. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
én mogyoróallergiás vagyok,a gesztenye pedig keresztallergiát okozhat.igyál meg egy kalcium tablettát attól elmúlik akármilyen allergia okozta.
2010. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bevettem egy 500 mg-os calcium filmtablettát most, este. Ez elég lesz? Mikorra fog elmúlni? Holnap reggelre már nem kéne, hogy látszódjon!
2010. ápr. 7. 20:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, rájöttem, mi okozta. Egy enyhébb ételmérgezés lehetett, ugyanis a szalámirúd többi része, amiből ettem, belül furcsa módon üreges volt és furcsa szaga és a megszokottól eltérő színe is volt. Pedig minőség megőrzési időn belül volt. Pedig jó nevű szalámi volt, nem olcsó, gagyi: a két legjobb magyar közül az egyik: P### volt, nem pedig Txxco gazdaságos pl.!!! Nagy csalódás... És egy újabb komoly tapasztalat.
2010. ápr. 9. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!