Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vitiligo! . Hogy éltek vele?...

Vitiligo! . Hogy éltek vele? Help!? 20/L

Figyelt kérdés
20 vagyok, és nemrég kijött rajtam a vitiligo, állitólag teljesen meg se lehet gyógyítani és bármekkora kiterjedésű lehet. ez igaz? :(( tényleg minden esetbe szimmetrikus az arc két oldalán?:(( és HOGY ÉLTEK vele? én alapból is elég önbizalomhiányos vagyok, nem érzem szépnek magam. de ezek után???? kérlek segitsetek!köszi

2013. júl. 3. 23:35
 1/6 anonim válasza:

Ez egy állapot.Valaki ezzel születik,vkinek kialakul..

El kell fogadni,mert teljesen felesleges pénz kidobás bármilyen kezelés,krém...használata.Arról nem is beszélve,hogy milyen komoly egészségügyi problémákat okozhatunk tabletták,krémek,stb használatával.Az orvosoknak is eltérő a véleménye erről a "betegségről".Abban egyetértenek,hogy gyógyíthatatlan.A családban egy 7éves kisfiúnak Protopic 0,1%krémet írtak fel,a pigmenthiányos felület kezelésére.A betegtájékoztató döbbenetes!!Ezért szerintem kár foglalkozni ezzel..Az önbizalmad pedig ne csökkenjen ettől,hiszen aki ezért nem közeledik feléd,azzal nem is érdemli meg a társaságodat!!!

Szép napot!:)

2013. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
16 vagyok és kb pár hónapja rajtam is kialakult a vitiligo. Először nem tudtam mi az, aztán anyukám mondta, hogy az én esetemben lelki problémákból ered. Én tudom, hogy amint elköltözök itthonról, és független leszek meg fogok gyógyulni. Elhatározás kérdése. Te is határozd el magad, jöjj rá, hogy mi lehetett az oka, hogy előjött, mert ez tulajdonképpen egy durva jelzés a szervezettől, hogy valamit eléggé rosszul csinálunk. :) kitartás.
2013. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, tegnap a vonaton leült velem szembe egy bácsi és nagyon sok pigmenthiányos rész volt a bőrén mégiss tudott mosolyogni és boldognak látszott. úgyhogy már nem félek annyira hogy mi lesz ebből később.

utolsó: tényleg lehet ez CSAK a lelki problémák/stressz hatása? abból jó sok van nekem is, de hát nem szállhatok fel holnap egy repülőre és mehetek indiába meditálni..

2013. júl. 7. 12:55
 4/6 anonim válasza:
Kedves kérdező, ez nem csak lelki okora vezethető vissza. Az én fiam 7 éves kiegyensúlyozott egészséges gyerek volt örök életben és ma is az, neki milyen nagy lelki problémája lehet? Boldog és egészséges és előjöttek a foltok nála is. Hogy mitől? Nem tudja senki. A családban senkinek nincs ez a betegsége, nem vagyunk fehérbőrűek, könnyen barnuló normál bőrtípusunk van nekem is és a férjemnek is. Én csak reménykedni tudok, hogy sagnálni fog és nem terjed szét nagy bőrfelületeken ez a betegség!!
2013. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
sagnálni - stagnálni
2013. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

11-12 éves korom óta van vitiligom,kis-közepes méretű fehér foltok az egész testemen (szinte). Nekem sem egy leány álom, de hidd el nagyon sok mindent megpróbáltam már krémek, sminkek stb. szóval bátran kijelenthetem nincs tökéletes megoldás... :( sajnos én is visszahúzodó, és önbizalomhiányos vagyok, és ez is csak rátett egy lapáttal, de elfogadom, még akkor is ha utálom, van olyan ismerősöm akinek szintén ilyen jellegű problémája van, néha még el is szórakozunk azon hogy különbözünk a többiektől, én utáltam magam emiatt(lehet hogy ez így durva), de erről nem én tehetek és ezt végre felfogtamés a pozitív oldalát nézem...nem vagyok ugyanolyan mint minden 2. ember az utcán, lehet, hogy ez most így elsőre nem valami megnyugtató, de hozzá fogsz szokni!!! :)

2013. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!