Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vérfertőzés (tetanusz) esélye...

Vérfertőzés (tetanusz) esélye fennáll?

Figyelt kérdés
Egy rozsdás szög a talpamat megbökte, max 3 mm a seb, szerintem kisebb. Nagyon kicsit de vérzett, de nyomtam ki egykis vért a biztonság kedvéért. Ezután egyből megmostam, majd fertőtlenítő/védő szerrel lefújtam. Fennállhat a vérfertőzés esélye? És mik lehetnek a tünetek?

2013. júl. 7. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Vérfertőzés nem lehet ebből, az egész mást jelent.


Vérmérgezés viszont igen.

[link]

2013. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nagy esély van tetanuszra, be kell menni a kórházba, ha rozsdás a szög.

A vérfertőzés az más.

2013. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Pontosítva: Ahol a sebzett bőrvan, talán 3mm széles, de csak felületileg van sebezve, ahol tényleg érte a szög, az egy tűhegynyi, 1mm mély seb. Aztmondták hogy ilyen kis sebnél, azonnali tisztítással és fertőtlenítéssel nem vészes. De azért állandóan figyelem, bagyom hogy friss oxigén érje, és figyelek az állítólagosan leg feltűnőbb jelre, az ér kivörösödésére.
2013. júl. 7. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
A tetanusz nem azonos a vérmérgezéssel! A vérmérgezés egy szepszis, amit valóban a piros csík növekedése jelez. A tetanusz egy nagyon agresszív baktérium által okozott fertőzés. Kicsi a valószínűsége, hogy a szöged fertőzött vele, de ha az, akkor nagy a baj. Jobb beadatni az oltást. Nem kell kórházba menni, beadja háziorvos vagy sebészeti szakrendelés orvosa.
2013. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mutasd meg orvosnak az a biztos max.kapsz egy tetanusz injekciót a biztonság kedvéért
2013. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!