Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti hisztek az influenza...

Ti hisztek az influenza elleni védőoltásban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene benne hinni? Ez nem vmi vallás, hogy hinni kell benne.

A védőoltások működnek.

2013. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ami kötelező azt elviseljük, ami meg választás kérdése, azt eldöntjük, hogy van-e rá szükségünk. Én szívbeteg vagyok, kaphatnék védőoltást ingyen, viszont én nem emlékszem mikor voltam utoljára influenzás, kb úgy tíz éve szerintem. Most 30 éves vagyok, a párom se volt azóta mióta együtt vagyunk. Én ősszel elkezdem inni a grépfrútmagcseppet, napi 2x 15 csepp valami innivalóba téve és ennyi a védekezés. Persze ehhez igyekszünk minél normálisabb ételeket enni, nyáron feltankolni zöldségből, gyümölcsből, cukrot kerüljük, de ennyi. Én nagyon sokszor a fölösleges pánikkeltést látom csak az influenza elleni oltás kampányában. Gyógyszerlobbi.. Nekem nem kell a védőoltásuk.
2013. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én minden évben beadatom, eddig nem voltam influenzás ill. az oltássokkal kapcsolatban se vettem észre semmi mellékhatást.

Amúgy azért oltatom magam, mert nem szeretnék 1 hetet kiesni a munkából, ha esetleg mégis elkapnám. Szóval nem a "pánikkeltés" miatt oltatom magam.

2013. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben nem hinni kell. Minden védőoltásnak más a "hatásfoka", azaz, hogy egységnyi beoltottból hány kapja el mégis azt a betegséget. Az influenza szerintem egy egészséges embernél nem lehet olyan komoly, hogy csak a betegség elkerülése miatt oltassa magát az ember. Az már más, ha nem maradhat ki egy hetet sem a munkahelyéről, vagy tanár, orvos, stb.
2013. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!