Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megvagyok ijedve!...

Nagyon megvagyok ijedve! Tapasztalatok! Oltás utáni láz vagy más (influenza) betegség? 39,5fokos láz.

Figyelt kérdés

10napja kapta a 15.havi oltást.ma d.u.39,5 volt a láza.vittük az ügyeletre kapott lázcsillapító szurit,és a doki szerint virus.a lázon kívül semmi baja.most a lázcsillapító szuri óta csak 37,2.étvágy ,kedve is jó.

ugye "csak" az oltás és nem influenzás?


2009. nov. 14. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen lehet az oltás, a lányom is ilyen idő után szokott mellékhatásokat produkálni!Orrfolyás, láz, stb!De figyeld, és ha holnap vagy még hétfőn is lesz akkor az már nem az oltás!
2009. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha az oltás okozta volna a lázat, akkor hamarabb lázasodott volna be, nem 10 nap múlva. Nem vagyok orvos, csak saját tapasztalatból mondom.
2009. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Az ügyeles orvost kellett volna megkérdezni, ő jobban meg tudná mondani, mert ő látta a gyereked...


Ha holnap megint felmegy a láza, megint menjetek vele az ügyeletre!!!

2009. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
szerintem teljesen egyértelmű, h az oltástól van. a mmr után 7-14 nap mire mellkhatás lesz. tehát ebbe totál beleestek. lehet, h be is pöttyösödik. semmit nem kell tenned, csak csillapítsd a lázát.
2009. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ha ennyire magas a láza, oltás ide vagy oda, én minimum felhívnám az ügyeletet!
2009. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, az ügyeletes orvos azt mondta az oltások után 72órán belül jelentkezhet láz, ez nem az,hanem vírus.

viszont a saját háziorvosunk aki beadta a 15.havi oltást azt mondta a 8-10naptól lehetnek mellékhatások:láz,pötty,nátha,szemváladékozás...

akkor miért beszélnek el egymás mellett?akkor most 72 óra vagy 8-10nap?mert nagyon nem mindegy.

köszi mégegyszer és drukkoljatok.köszi

2009. nov. 14. 21:10
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

nyugodj meg, attól van. még náthás tüneteket is produkálhat.

[link]

az ügyeletes dokit meg személy szerint elküldeném a pics.ba. hogy mondhat ilyet? húúú de felhúztam magam. 72 óra, persze a diperte után, meg a nem kötelező oltások után. a mmr kissé más tészta ebőbl a szempontból...

2009. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

21:21esnek is köszönöm,elolvastam a linket.

ismerősöm is aki az egészségügyben dolgozik,azt mondta hogy most mindenre az influenzát ráfogják,hogy fogyjon az oltás.

2009. nov. 14. 21:30
 9/21 anonim ***** válasza:
nézd, szívből kívánom, hogy csak az oltástól legyen, de ha holnap is ilyen magas, tényleg mutasd meg dokinak (a saját dokitokat privátban nem tudod kihívni hétvégén?). A fiamnak szerdán telt le a 10 nap a 15 hós oltás után, de 37.3-nál magasabb láza nem volt, az is csak egy napig. Tudom, hogy minden baba máshogy reagál, de azt nem értem, hogy hogy tudnak egyesek látatlanban olyan tanácsot adni 39.5 fokos láznál, hogy ne fordulj orvoshoz. Vigyázz a picurra nagyon, szorítok, hogy gyorsan lemenjen a láza!
2009. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet az oltástól, ebben biztos vagyok.Ám minél előbb keresd fel a gyermekorvosotokat, és kérj tőle labor vizsgálatot.Ez a legtisztább módja annak hogy megnyugodhass.(nem tudom ez megoldható -e a Hétvégén)Ha vírus, akkor a láz vissza fog térni amint múlni kezd a lázcsillapító hatása.Az este figyelni kell a kicsi lázát,ehhez elég a homlok puszi, és ha érzed hogy magas a láza,próbáld finoman ébresztgetni(lázasan aluszékonyak,de fontos hogy folyadék legyen a szerezetében).Itasd meg jó langyos teával vagy hűvös vízzel, és vissza az ügyeletre!Megfogják érteni,ez nem tréfa!...dönthetsz az otthoni láz csillapítása(borogatás,hűtőfürdő stb.)mellett is, az is lehet hogy holnapra kutya baja se lesz...

Ha gond nélkül átvészelte az éjszakát, szerintem hétfőn azért látogassatok el a dokitokhoz.Kitartás! Szép éjszakát nektek

2009. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!