Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon izguljak? Tegnap éjjel...

Nagyon izguljak? Tegnap éjjel észrevettem valamit a könyökhajlatomban.

Figyelt kérdés
Egy kis festékdarabnak tűnt. Kihúztam. Ellenkezett picit, de jött. Olyan pici volt, hogy szinte fél miliméter sem. Háromszög alakú valami? De egy kis vér is jött vele. Zsepibe tekertem, hogy otthon nagyító alatt megnézzem. Egy kullancs volt! Beszakadt a feje. Ilyen picit életemben nem láttam még! Szinte érthetetlen, hogy is szúrtam ki. Áttetsző fehér volt még a teste. Valószínű frissen kezdett szivogatni, ilyenkor kicsi az esély nyavalyák átvitelére, nem? De jobb lesz figyelnem magam? Kinek volt ilyen kicsi kullancs a testében?
2013. aug. 24. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen,figyeld magad. Most(frissen természetes,h bepirosodik a csípés helye,de ez kb. 1 héten belül elmúlik. Ha viszont 2-3 hét múlva ismét elkezd pirosodni,majd ez a pirosság gyűrű alakban tovább nő,azonnal menj orvoshoz. Ez a Lyme-kór első jele. Emellett lehetnek felső légúti panaszok(nátha),hőemelkedés,ezekre kell odafigyelni.

Ha 3-4 héten belül nem tapasztalsz semmit,elfelejtheted.

2013. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már volt bennem korábban is, de ez az első, melyet nem erdőben szedtem föl. Mindig parázok egy kicsit.
2013. aug. 24. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!