Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van még olyan Ekcémás bőrbeteg...

Van még olyan Ekcémás bőrbetegséggel rendelkező ember társam, aki az őrjítő viszketést forró vízzel való leöntéssel oldja meg?

Figyelt kérdés
Pontosabban Atopiás Dermatitis bőrbetegségem van. Tudom, hogy rendesen kiszárítja a bőrt de baromi jó érzés addig, utána bekenem testápolóval és valamivel jobb lesz, mert nem hatalmas sebek hanem inkább csak a szárazság látszik rajt. Van még valaki aki így enyhíti viszketési problémáit?

2013. aug. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen,én véletlen jöttem rá,hogy használ a dolog.

De bőrgyògyász írt az ekcémámra kenőcsöt,ami pár nap múlva használt is.

2013. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele.

Én szoktam olyat is, hogy szétvakarom utána pedig befújom dezodorral, úgy marja, hogy csak na, de két napig nincs viszketés.

Meg szoktam hypóba vagy ecetbe is mártani.

Persze ha van épp rá pénzem, akkor inkább kiváltom a kenőcsöt, csak az 3000ft és mivel nekem már eléggé genyesek a kis sebek így én nekem már nem szabad testápolót, tusfürdőket meg szappant használni, hanem ilyen mosakodós krémet és gélt csakhogy az is 4000ft, é ebbe még nincs benne a sampon.

Havi 10ezer ilyenre nincs mindenkinek.

És még nem mosogattam, mostam.

2013. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A hypo meg az ecet milyen segítséget nyújt? Baromi fájdalmasan, de összehúzza a sebeket? Vagy rossz szemszögből nézem, és úgy értendő, hogy pont, hogy a "sebekig vakarás" megelőzésére szolgál? Igazából nem gyógymódot szeretnék kérni, csak nem rég fedeztem fel ezt a melegvízes (ami inkább forró) viszketés enyhítést. És, hogy ki csinálja még így.?! Bőrgyógyásszal beszéltem, nyílván azt mondta, hogy így csak rosszabb lesz, jobban ki szárad, de amikor azzal érveltem, hogy legalább nem lesz tele a körmöm által vágással, egy kellemetlen válasz jött, hogy: Ne vakard. Utána mindig Nivea testápolóval kenem be, és egy ídőre el is felejtem a betegségemet. De nem ettől várom a gyógyulást. A kenőcsökről meg annyit, hogy gondolom a mosakodó krém és az orvosi kenőcs mellett megbújik egy szteroidos kenőcs is, ha tippelnem kell akkor az elocom, amit csak receptre írnak. Azzal vigyázni kell!
2013. aug. 27. 03:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Szétszárítja az ecet és a hypo is, utána ha bekened körömvirág krémmel vagy zsírosabb testápolóval akkor olyan mintha nem is lenne ekcémás. Nekem utána repedezett és megvastagodott szarus lesz, de én sarokcsiszolóval leszoktam kapargatni a bőrt róla, így utána olyan sima lesz hogy csak na:)

Na igen ne vakard, ez olyan mintha azt mondanák ha szomjas vagy ne igyál:D Aki tudja milyen, az tudja hogy ez lehetettlen.

2013. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, én nem szeretem kínozni magam. Csak egy ideig jó, utána sokkal szárazabb lesz. Testápolót sose kenek a kezemre, mert minden krém mar. Viszont elmentem ételallergia tesztre és kiderült hogy allergiás vagyok a tejre. Elhagytam a tejtermékeket és azóta sokkal jobb az ekcémám, valószinűleg így is marad. :) Szóval szerintem menj el gasztroenterológushoz, és kérj ételallergia tesztet. Nekem is atópiás dermatitisem van. Gyakori hogy ételallergiától van, próbáld az okot kezelni és ne a tüneteket.
2013. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én is ekcémás vagyok,azonban ilyen dolgok nekem eszembe sem jutottak! Ne kínozzátok magatokat ilyenekkel,meglehet állni,hogy ne vakarjátok,csak akarat kell hozzá. Én eleinte a seb mellett vakartam,hogy ne a sebbe nyúljak bele és aztán még rosszabb legyen,de ma már egyre jobb a helyzet! Én az alkcema krémet kaptam,ami nekem a legjobban bevált és 1500Ft,viszont elég sokáig elég illetve a babe nagyon száraz bőrre való testápolóját használom. Ennek ugyan kicsit borsosabb az ára,mert 3-4000Ft körül mozog,de nekem több,mint 3 hónapig elég. Am. a mosdókrémek szerintem semmit sem érnek, nekem se jobb, se rosszabb nem lett tőle a bőröm. De végül is kinek mi..

De érdemes egyébként allergiatesztre menni,én pl. a tollra vagyok a legjobban allergiás,szval az összes párnát lekellett anno cserélni,de említhetném mellette a macska,kutyaszőrt is...stb.

Viszont tényleg ne fertőtlenítsetek se hypoval, se a dezodoros megoldást nem ajánlom. De sajna a forró víz is csak ideig-óráig jó..utána ugyanaz a helyzet.

Inkább váltsátok ki azt amit felírtak,kísérletezzetek, meg tényleg próbáljátok ne vakarni. Higyjétek el,tapasztalatból mondom,hogy lehetséges!

Nem okoskodni akartam,remélem segítetettem. Kitartás!

2013. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

omega 3 emberek!


ezt kell szedni és az ekcémának lőttek!

2013. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze!


Meg a szokásos párbeszéd, amitől agresszív leszek! :))

-Milyen a kezed?

-Atópiás vagyok!

-És nem kened?


.......... :)


Ettől függetlenül persze köszönöm a segítőkész válaszod, de e téren nem várom már a messiást, csak enyhítő kenőcsöket, vagy más egyéb élet formát keresek! :)

2013. nov. 25. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!