Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladásra házi gyógymód...

Torokgyulladásra házi gyógymódót mit javasoltok? Másik, hogy ha meleg sós vízzel gargalizálok, milyen arányban legyen a só és a víz?

Figyelt kérdés
Tegnap kipróbáltam, de mára rosszabb lett a torkom. A gyulladásra használt "cukorkák" is csak addig jók, amíg nem iszok rá (1-2 óra), utána megint erősebben érzem a fájdalmat.
2009. nov. 4. 14:44
 1/7 anonim válasza:
TAMTUMVERDE!!!! Én két napig szedtem, 4 óránként és elmúlt már a második napra!
2009. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mikor éjjel tör rám a torokfájás és nincs semmilyen elszopogatós gyógyszer,mézet szoktam enni jónéhány kanállal,eléggé enyhíti a szúró fájdalmat is
2009. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nekem is jó a sós víz, szoktam bele csepegtetni valami fertőtlenítő oldatot is (pl.Phlogosol oldat vagy Curasept szájvíz), de nem csodaszer! Az elérhető töménység függ a hőmérséklettől, én túltelítem, és az alján marad a felesleg. Van olyan baci, amire nem jó, + nagyon mélyen nem lehet gargarizálni.

A "cukorkák" is sokfélék, de a méz az igazi és nagyon belsőleg pedig a fokhagyma.

2009. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mézet is eszem, teában is iszom, de most már ott tartok, hogy a suttogás megy a legjobban fájdalom nélkül. :D Lehetőleg péntekig szeretném vhogy megszűntetni a problémát. :/ Tamtumverde mennyibe kerül és kell hozzá orvosi felírás?
2009. nov. 4. 16:17
 5/7 anonim válasza:
nem kell hozzá . vény nélkül kapható de nagyon nagyon jóóó. nem tudom mennyibe kerül sztem nem drága :)
2009. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ettem pár kanál mézet és igyekeztem nem inni rá. Most már sokkal jobban vagyok, de nem akarom elszólni magam. :]
2009. nov. 4. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:
A torokfájásra a legjobb a hideg jeges ital, fagylalt,ledarált jég 1-2 kanál szörppel ízesítve mint pl. narancs, málna stb.
2009. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!