Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 hónapos kismama vagyok. Ti...

3 hónapos kismama vagyok. Ti a helyemben beadatnátok a H1N1 elleni oltást?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 08:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

egy friss hir ami nem is friss csak olvasni kellene :)

Csökkent a H1N1 vírussal fertőzöttek száma

2009. november 06. péntek, 10:24 Ideál Online H1N1


A múlt héten 1300-zal csökkent az orvoshoz forduló betegek száma. Karácsonyra túllehetünk a járvány csúcsán.


December közepén elérheti a csúcspontját az influenzajárvány, mondta Molnár Kornélia helyettes tiszti főorvos. A szabadságok és a tanítási szünet miatt csökkenhet az influenzaszerű megbetegedések száma, majd januárban ismét emelkedés várható.



Elmondta, Magyarország abban a szerencsés helyzetben van, hogy az influenza-aktivitás alacsony, ha szerencsések vagyunk, ez így is marad.

A múlt héten az azt megelőzőhöz képest csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma. Október 26. és november 1. között 12 700 fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, korábban pedig mintegy 14 ezren.

A közel 2300 laboratóriumi vizsgálatból 319 esetben mutatták ki az influenza A(H1N1) vírust.

A vizsgálatok arra utalnak, hogy a vírus H1N1 variánsának terjedésre az ország minden területén fellelhető.

A leginkább érintett korosztály a 15 és 34 év közöttieké. A 0 és 14 évesek közöttieknél is magas az előfordulás. Tehát nagyon fontosak az iskolai oltások, hangsúlyozta.

A múlt héten 15 betegnél igazoltak az influenza A fertőzést, 13 esetben influenza A(H1N1) vírust azonosítottak a vizsgálatok.


Forrás:index.hu, mti


A közel 2300 laboratóriumi vizsgálatból 319 ?????!!!!!! esetben mutatták ki az influenza A(H1N1) vírust.

Erre ez a nagy járványkampány nektek nem büzlik valami ???

egyébként itt már rég leirta a doki olvassátok naponta érdemes !! [link]

2009. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Ez komoly... Ma pont az jutott eszembe, hogy a bacik nem szeretik a fagyot, nem? Mert ők is megfagynak. Azaz: az influenza mérséklődik. Hát nagyon remélem.
2009. nov. 6. 14:33
 23/36 anonim ***** válasza:
75%

Ez az influenza könnyebb és gyorsabb lefolyású, mint a tipikus, eddig megszokott. Az emberi placentán viszont minden "méreg" átjut, és bizony az árt a babának. Én nem vagyok terhes, de sem így, sem úgy nem adatnám be, teljesen kezdetleges az oltóanyag, le sem tesztelték rendesen, viszont már akkor megkezdték a tömeggyártást, mikor még járvány sem volt. Az ilyen nagyon felfújt dolgok mindig gyanúsak... Mint tavaly mikor az összes politikus nyilvánosan beoltatta magát madár influenza ellen (ami köztudottan csak madarat támad, ember csak madáron keresztül fertőződhetett, azaz ha velük dolgozik, stb.)

Én nem tenném a helyedben! gyógyszermaffia...

2009. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
83%
En semmi szín alatt nem oltatnám be magam ,ha terhes lennek gondolj bele,három hónapos terhesség alatt a magzat karosodhat és netalán agy károsult lesz ha megszületik vagy nyomorék!Meg ez nincs ki tesztelve.Ha teheted kerüld a tömeges helyeket és sűrűbben moss kezet,fő a higiénia kerüld a náthás embereket, Es a vitamint, gyümölcsöt egyel de ne egyet.pl egy alma vagy egy narancs az nem elég jó sokat mindenből.
2009. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
68%
Én beoltattam magam és a családom is. Semmi bajunk nem lett. Kismamáknak is szabad az oltás, én azt mondom, orvosom is mondta hogy nincsen akadálya. Csak nagy a rémhírkeltés, politika lett a dologból, én jobban félek a vírustól, nem várom meg annak a veszélyét hogy megfertőzzek valakit (akár egy idős asszonyt vagy egy kisgyermeket) és nekem elég egy ember halál híre ehhez, nem kell tömeges áldozat. Ugyanaz mint a sima influenza elleni oltás, amivel évek óta oltanak már , csak a vírustörzs más...
2009. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítem annyival, hogy ez nem olyan mint a szokványos influenza. Ha nem magam miatt is lehet én kifekszem max egy hét alatt, és még a szövődményeket is túl élem, de ha átadom a keresztgyermekemnek, a babának vagy valakinek akkor ő már nem. Ezért oltattam be magam és a családom is. Ja és persze nem kell tüdővérzéssel a kórházban feküdni...
2009. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
38%

Svédországban mindenki kap oltást, kivétel nélkül.

Nem tartom egy buta nemzetnek őket.

2009. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%
En Svédországban élek és mégse oltatom be magam,itt se mindenki az oltás híve!
2009. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

Már megint elhisztek mindent amit a lefizetetttt média hiresztel ??? mindenkit nem olthatnak be!! addig mig nem lesz kötelező -ezt a beteg és az orvosa megbeszélheti és ketten dönthetnek -de elötte minden kérdésre válaszolnia kell a dokinak a mellékhatások pl mennyire veszélyessek -ez svéd tapasztalat -magyarországon ennek nyoma sincs

[link]


itt megmondják az igazat ajánlom mindenkinek aki még gondolkodik - [link]

2009. nov. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
65%
Üdv Mindenkinek! Én oltás párti vagyok! Van egy 10, és egy 4 éves gyermekünk, őket, és magunkat is beoltattuk! Tavaly is megtettük (a szezonális oltással), és nem lettünk betegek, persze mellé sok C vitamint szedtünk, gyümölcs, és akárhonnan haza jövünk azonnal kézmosás! Én nem hiszem, hogy ez az új oltás bárkire is veszélyes lenne, csak rémhírek terjednek, az emberek szeretnek ezen csámcsogni! A mi gyermek orvosunk egyetért az oltással, a saját 4 éves unokáját is beoltatta, és magát is! Ha itt lesz a járvány és még nem tudhatjuk milyen következményei lesznek, de akkor már késő lesz oltásért szaladni! Ezért fontos a megelőzés! Én ha kismama lennék beoltanám magam!
2009. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!