Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Náthával kezdődött, most...

Timido kérdése:

Náthával kezdődött, most aludni sem tudok a köhögéstől, nem szakadozik fel. Mit vegyek be?

Figyelt kérdés

Először nem volt olyan durva ez a köhögés, de elmentem orvoshoz, felírt egy kanalas gyógyszert. Nem vált be, visszamentem, felírt egy száraz köhögésre való gyógyszert (Rhinatiol Tusso), ez volt csütörtökön. Még mindig nem szakadozik fel, és Reggel arra kelek, hogy köhögési rohamom van. Iszonyatos, viszont ahogy telik a nap, úgy múlik a köhögésem, estére már egész jól vagyok. ( persze beszélni nem nagyon tudok, meg futni..ilyenek, de nem köhögök olyan nagyon. ) Aztán lefekszem aludni, alszok 2 órát, és arra kelek, hogy nagyon köhögök. Miért?

Mit tudnék csinálni, hogy felszakadozzon? Olyan haszontalannak érzem a köhögést, mert érzem hogy reménytelen hogy felszakadozzon, de közbe meg kell, mert irritál, és nem tudok nem, nem köhögni. :( A náthám még meg van. Tegnap óta viszket a szemem is. Mit tudnék csinálni? Holnap elmegyek a dokihoz megint, de nem birom ki addig. Ma már inhaláltam kamillás víz felett. Naponta vagy egy liter zöld teát iszom. Mézet is eszem.

16/L


2009. nov. 8. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Pedig ez a legjobb tüneti kezelés: kamillatea (nem kamillás víz, hanem sötét kamillafőzet!) fölötti inhalálás naponta 3-4x 10-15 percet. Ezen kívül párásítsatok mindenhol. Ha nincs készülék, terítsetek a radiátorokra vizes ruhákat. Szedj köptetőt. A patikában mondd meg, hogy száraz, kínzó köhögésed van, arra fognak adni megfelelő kanalast. Szedj c-vitamint és igyál minél többet (min. 2 liter/nap). Ha úgy érzed, nagyon fullasztó a köhögés, nyugodtan menj az ügyeletre, nem szégyen! Jobbulást!
2009. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 kiskanál majoranna, pici kamilla, kakukkfű; 3 db fahéj, 2 dl forróvíz. Amikor már harmadjára iszod, akkor már érezni fogod a hatást.
2009. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Stodal szirup a legjobb erre szerintem a köhögés részésre.

És egy forró vízbe csepegtetett ilyen inhalálós diapulmon ha jól emlékszem ez a neve - ezt fazékba tenni, közel hajolni, törölköző a fejedre, és jól beszívni, hogy tisztítsa és fertőtlenítse a légutakat. (Forró vízzel vigyázz! )

2009. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!