Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Curam duo 1000 mg antibiotikum...

Curam duo 1000 mg antibiotikumtól lehet hasmenésem, alvászavarom és szorongásom?

Figyelt kérdés

Torokfájásra és lázra kaptam a gyógyszert, az első két szem beszedése után egész nap ment a hasam, majd tovább szedve alvászavarom és szorongásos állapot alakult ki nálam. A vérnyomásom és pulzusszámom mindig tökéletes volt, de a gyógyszer szedése alatt és után 150/90/123 lett. Nem tudtam aludni, ezért a szüleim elvittek a házidokihoz, aki frontin 0,25 mg-ot írt fel, viszont ettől sem tudtam aludni. Beutaltak a pszichiátriára, kaptam 3 mg xanax sr retartd tablettát és Imovane 7,5 mg filmtabletta altatót, amivel elalszok nagy nehezen, de sokszor felkelek, és alig tudok visszaaludni, max. fél 6-ig alszok tovább nem tudok aludni. A vérnyomásom helyre állt, de a pulzusszámom még mindig 110-120 között van. Mit tegyek?

19/L 160 cm 50 kg


2011. febr. 15. 11:56
 1/7 A kérdező kommentje:
(Nem tudtam mitől nem tudok aludni, és miért szorongok, ezért elolvastam a tájékoztatót a gyógyszerhez, amiben szerepeltek ezek a mellékhatások)
2011. febr. 15. 11:58
 2/7 anonim válasza:

[link]


itt megtalálsz mindent, de konkrétan okozhat hasmenést, szorongást, illetve álmatlanságot

2011. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ezt a gyógyszert ki adta neked? Ugyanaz az orvos, aki frontint is adott, meg beutalót is a pszichiátriára? És mit mondott az antibiotikummal kapcsolatban? Azt szedned kell tovább? Egyébként valaha volt valamilyen bajod a pszichéddel? Kezeltek előtte valamivel? Nem értem, hogy torokfájásra, és lázra miért antibiotikumot adtak? Szerinted megvan z oka?

2011. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyan az adta, eddig nem volt semmi problémám pszichésen.
2011. febr. 17. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
És akkor most mi veled a helyzet? Szeded az antibiotikumot tovább, vagy leállítottak, és mi lett az egészségeddel? Érdekelne a dolog, mert eddig életembenegyetlen alkalommal kaptam antibiotikumot, kórházban, valamilyen vesegyulladásra. Nos, ennek a története az volt, hogy éjfélkor felkeltett a nővér, és 10 percenként 3 x vett vért a karomból. Ezt még az éjjel elküldték tenyésztésre, és reggelre megvolt a vírus. Megkaptam az antibiotikumot, és 2 óra múlva kutyabajom sem volt. A doktor mondta, mikor megkérdeztem tőle, hogy antibiotikumot csak célzottan szabad adni, és nem találomra. Különben többet árt, mint használ.
2011. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mikor elkezdődtek a problémáim visszamentem a háziorvoshoz az alvászavarral, szorongással, magas vérnyomás és pulzusszámmal, és azt mondta, hogy szedjem továbbra is a gyógyszert, de én abba hagytam. Egyre rosszabbodott az állapotom egyáltalán nem tudtam aludni egy percet sem, olyan ideges voltam, hogy sehogy sem tudtam lenyugtatni magam, a szüleim elvittek egy magán pszichiátriára, hogy segítsen, mert már nagyon rosszul festettem 1 heti nem alvás után, aki felírt 3 mg xanax sr tablettát, 225 mg olwexya retard kapszulát és alkalmankénti szedésre imovane 7,5 mg tablettát. Most átalvási zavarom van, ami azt jelenti, hogy szinte minden órában felkelek, nem is tudom, hogy aludtam-e vagy sem, mindig fáradt vagyok, az olwexyának kijöttek a mellékhatásai (fejfájás, izomfájdalom, székrekedés, vizelésürítési nehézség, nyugodt állapotban is szapora szívverés, remegés, zsibbadás, gyengeség, állandó fáradtság, koordinációs zavar, koncentráló készség csökkenése). Az olwexya hangulatjavító, de egyáltalán nem javítja a hangulatomat, a memóriám borzasztó, nem emlékszem az előző napokra, van, hogy feltesznek egy kérdést és nem emlékszem rá, ezért újra megkérdezem, van, hogy beszéd közben elfelejtem miről beszéltem.

A háziorvosom tönkre tette az életemet azzal, hogy minden apróságra antibiotikumot ír fel, nem tudom mi lesz velem, nagyon félek. :(

2011. febr. 19. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:

A háziorvosnak tkp nem is kellene a beteget gyógyítania, csak elküldeni más, illetékes orvoshoz. Egy alkalommal én is jártam így, hogy a pszichiátriára kellett volna küldenie, de ő inkább elkezdett gyógyítani. Persze rossz gyógyszerrel. Végül is mentő vitt a pszichiátriára. A második alkalommal már helyesen járt el, és nem írt fel antibiotikumot, hanem kórházba utalt, de ezt már leírtam.

Mindíg azt erősítik bennünk, hogy ne szedjünk önként mindenre antibiotikumot, és erre pont az orvos írja fel. Inkább vett volna mintát, és az alapján kiválasztott antibiotikumot írhatott volna fel.

Egyébként mostanra javult valamit az állapotod? A lázaddal mi lett? És a torokfájásod? Tudod, elmehetsz más orvoshoz is. Orr-fül-gége szakrendelésen is megmutathatod a torkodat. Bárhova kérhetsz beutalót. Nem muszáj fizetős orvoshoz járni. Azok nem akarnak meggyógyítani, csak sokáig életben tartani.

2011. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!