Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik a cukorbetegség leggyakori...

Mik a cukorbetegség leggyakoribb tünetei?

Figyelt kérdés

Félek, hogy cukorbeteg vagyok. A nagymamám meg a nagypapám cukorbeteg volt, és emiatt amputálták a lábukat és nemsokall később meghaltak. :S

Mik a leggyakoribb tünetei?



2013. okt. 11. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Amúgy 20 éves srác vagyok.

És rákeresnék a neten, csak mobilneten vagyok és lassú.

2013. okt. 11. 11:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el egy közeli patikába és ott megmérik ingyen.Ha cukros vagy egy ilyen rutin vizsga is ki mutatja.

Egyébkén nálam semmi tünet nem volt és 2-es diabéteszes vagyok.

Poénból mentünk be a patikába cukrot méretni..

2013. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok folyadékot iszol(4-5 liter), gyakran vagy szomjas. Állandóan száraz a szád és acetonos a leheleted... De menj és méresd meg a cukrodat!
2013. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy csak úgy bebaktatok egy patikába vércukrot méretni, megtévesztő lehet.

A vércukor állandóan ingadozik, 4-10-es tartományban. Ha te előtte ittál egy kávét 1 cukorral, bemész megméretni és hopp, 8, jááááj, cukros vagyok, mert több, mint 6.

A vércukrot reggel kell mérni éhgyomorra, ha az az értéked több, mint 6, akkor már gyanús és érdemes tovább vizsgálódni.

Nagyszüleidnek valószínűleg 2-es típusú cukorbetegsége volt, ez idős korra alakul ki, két kiváltója van: nagyon erős genetikai hajlam kell hozzá és szénhidrátokban gazdag táplálkozás. A hasnyálmirigyednek állandóan termelni kell a rengeteg inzulint, a sejtjeid rezisztensek lesznek rá és még több kell, aztán kimerül és cukorbeteg leszel.


A legelső tünet, ami megjelenik, az a bőrszárazság, a tested mindenhonnan próbál vízhez jutni, hogy hígítani tudja a véredet. Ehhez társul az acetonos lehelet és az állandó szomjasság. A magas cukorra van tesztcsík is, mert 12-es cukor fölött a vese elkezd a vizeletbe cukrot üríteni, ezért abban megjelenik a szénhidrát, ez teszttel kimutatható. Nagyon magas cukornál már arcpír, szédülés, gyengeség is fellép.

2013. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!