Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bizalommal vagytok felelős...

Bizalommal vagytok felelős orvosok véleménye iránt?

Figyelt kérdés

Kérem olvassátok el :


" Orvosok az oltásról."


Dr. Garay Erzsébet Gyula . 28 éve ugyanabban a háziorvosi körzetben dolgozik, számtalan védőoltást adott be, influenza és más betegségek ellen. Eddigi praxisában oltási reakcióként legfeljebb bőrpír, hőemelkedés, ki helyi fájdalom fordult elő, de az utóbbi években a mind tökéletesebb oltóanyagoknak köszönhetően, ezek is egyre kevésbé fordulnak elő.

"A védőoltás az ellen a kórokozó ellen véd, amely ellen kifejlesztették. Nem véd viszont a pletykákkal, rémhírekkel, rosszakarattal és más járványokkal szemben sem."

Dr.balog Sándor az Országos Alapellátási Intézet főigazgatója szerint az, hogy oltsunk, vagy nem oltsunk az új influenza ellen, - mindennemű hír és álhír ellenére- nem kérdés.

"Oltani muszáj! Nincs más lehetőség, mint a védőoltással megelőzni a több millió megbetegedést és - ne hozza úgy a sors!- a többezer halálos szövődményt.


Prof.dr.Repa Imre Kaposi Mór Oktató Kórház Kaposvár

elsők között ltatta be magát, hogy meggyőzze környezetét a védőoltás fontosságáról.

"Szeretném, ha a személyes példamutatásommal megnövekedne az önként igényelt oltások száma, s ezzel egyre több munkatársam válna védetté és ráirányítaná a figyelmet az orvostársadalom felelősségére, amely az egészségügyi intézmények falain határozottan túlmutat.


Dr Füredi Gyula háziorvos Vác , arról igyekszik meggyőzni pácienseit, hogy a védőoltással a járvány terjedési sebességét is lehet lassítani.

"az influenza nagyon gyors terjedésre képes azok között, akik nem rendelkeznek védettséggel.Aki megfelelő időben megkapta a védőoltást egyrészt nem fog megbetegedni, másrészt nem adja tovább munkatársainak, családtagjainak. Különösen fontos a védettség azok számára, akik olyan betegségben szenvednek, amely súlyosbodhat a magas lázzal, légzési nehézséggel járó influenza következtében. Fontos a védőoltás beadása- azoknak is, akiknek a környezetében ilyen beteg, vagy kismama van.


Dr.Diós Erzsébet háziorvos Budapest

"Elsőként én oltattam be magam, eddig több mint száz új influenza vakcinát adtam be és egy páciensem sem jött vissza panasszal. Nem tudok mást ajánlani, mint azt, ha tehetik és felelősen gondolkodnak, oltassák be magukat és egész családjukat. Még viszonylag kevés a megbetegedés, a vírusos időszak most következik.


2009. nov. 10. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

én ilyen netről összeszedett cikkeket sajnos nemmindig hiszek el.

ha személyesen mondják el, azaz orvos akit ISMEREK, akiben megbízok, mert sokéve kezel már, az ő véleményére adok csak.

2009. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
0%

Ha már ennyit beszélnek róla, hogy k*rva veszélyes a h1n1 meg stbstb, akkor csak van benne valami igazság, és az orvosok, amit leírtak az valószínűleg így működik... elméletben.

De nézzük csak a gyakorlatot:

Én egy 19 éves csávó vagyok, és még életemben nem nagyon voltam beteg pedig dohányzok, alkoholt is fogyasztok rendesen kb két éve (ez van én ilyen link vagyok, ne ilyen atom alkoholistának képzeljetek el, én pl felpörgök a piától és mondom a magamét folyamatosan, és jókat mondok általában).

Na szóval azt akarom ebből kihozni, hogy k*rvára nem azon múlik egyik betegség sem, hogy mennyire élsz egészséges életmódot, milyen gyógyszereket szedsz, hanem hogy mit hiszel el, és mit mesélsz be magadnak. Én pl egyszer tavaly megfáztam (az sem mentális okból volt, hanem mert szélsőséges állapotban szélsőséges időben medencéztünk), annyit változtattam akkor az életmódomon, hogy kettővel több almát ettem, amúgy meg leszartam a betegséget, nem is érdekelt. Pedig akkor le tudtam volna feküdni jó lett volna, de én mentem mint egy tank, és mi lett? Két nap múlva meggyógyultam.

Agykontrollt is végeztem, na az még rádobott egy lapáttal a pozitív gondolkodásomra, szóval h1n1 hülyeségeket én nem hiszek el. Ja és politikában is jártas vagyok, valószínűleg ez megint csak egy nagy üzlet lesz.

Lefognátok, bealtatóznátok, akkor se tudnátok nekem beadni azt az injekciót.

Emberek, ki tudja mi van abban az oltóanyagban, milyen mellékhatásai vannak... szerintem veszélyesebb (és persze drágább is) az oltás, mint egy kitalált vírus; ennyit akartam.

Szeretem az embereket, peace!

2009. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!