Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi időnek kell eltelnie a...

Mennyi időnek kell eltelnie a H1N1 elleni oltás és a szezonális között?

Figyelt kérdés

Nem tudták egyszerre beadni, mert szezonális (Fluval AB) nem volt sehol eddig. Ma kaptam, de a patikus az mondta, 2 hét teljen el a két oltás közt.

Tényleg? Nem elég pár nap? A háziorvos azt mondta.

Kinek hogy volt?


2009. nov. 12. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre is be lehet adni, legtöbb helyen úgy is adják.

Logikailag sincs vele semmi gond, teljesen lényegtelen, hogy 1 vagy 10 fajta halott vírus ellen tesztelgeti a szervezet az antitesteit.

2009. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre is be lehet adni. Néztem is dokinál a sok emberkét, egyik kezükbe ezt kapták, a másikba meg azt :)
2009. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok, még egy kis logika:

A szezonális oltásban eleve rengetegféle vírustörzs van, hisz ez az adott szezon leggyakoribb vírusainak elölt példányait tartalmazza (minden évben más ez az összetétel). Hogy ez pontosan mennyi, azt nem tudom, de biztos, hogy sok. A H1N1 oltásban viszont ez az egyetlen törzs van benne.

Tehát a szezonális oltással így is úgy is egy csomó törzset megkapnuk, +-1 nem sokat számít.

Ráadásul a szezonálisban évente változik az is, hoyg hányféle törzs kerül bele.

2009. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is egyszerre akarták beadni, de nem volt a Fluval AB, és már nagyon akartam azt a H1N1-et! :)

Meggyőztem a dokit, hogy adja be, nem akartam még várni!

Akkor hétfőn beadatom.

Köszönöm!

2009. nov. 12. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

én is egyszerre kaptam ,és nem lett bajom. meg se éreztem, még a szokásos injekció utáni izomfájdalom/gyengeség is elmaradt:)

ja és egyiket a balba, másikat a jobb karba kaptam.

2009. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!