Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet így HIV-fertőzést kapni?

Lehet így HIV-fertőzést kapni?

Figyelt kérdés
Nagymamám néhány napja talált egy kést az utcán amit nekem adott. Tegnap véletlenül megvágtam vele az ujjam. Hallottam hogy van olyan hiv fertőzött aki ilyen módon akarja terjeszteni a betegségét. Lehetséges ezt így elkapni? Sajnos ez csak ma jutott eszembe...
2013. okt. 28. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hisze hogy igy akarja valaki dierkt terjeszteni, de egyébként igen el lehet igy kapni valamit. De azért kics rá az esély hogy fertözött volt a kés.
2013. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. A HIV vírus gazdatest nélkül nagyon hamar elpusztul. De ha félsz tőle próbálj alkoholt inni, az is azonnal kinyírja. Rettentő sérülékeny vírus, nagyon nehezem marad életben.
2013. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tomcsó ***** válasza:

Az alkohol elpusztítja a HIV vírust? Figyelj már nem akarsz orvosi Nóbel díjat kapni? kb 25 éve próbálják a világ legokosabb emberi kifejleszteni a vírus ellenszerét, te meg egycsapásra megoldod egy ilyen egyszerű gondolattal. Azonnal húzd le magad a wc-n!

Kedves kérdező, a HIV vírust szexuális úton vagy fertőzött vérrel lehet elkapni. Fertőzött vér esetén szükséges a vér, azaz ha a kés tiszta volt (nem véres) akkor nem kaphattad el.

2013. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tomcsó: Jó lenne, ha nem okoskodnál olyan témában, amihez halvány lila gőzöd sincs...


Kérdező: Ha 5 AIDS-es vagdosta volna fel az ereit vele mielőtt a nagymamád befordult a sarkon, akkor sem kaphattad el így.

2013. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!