Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ebben a helyzetben sem oltatná...

Ebben a helyzetben sem oltatnátok?

Figyelt kérdés
Olyanok írjanak elsősorban,akik nem oltatnak H1N1 ellen.Magamnak nem kérem az oltást,2 hós picit szoptatok és van egy középsulis gyermekem,aki napi 2 órát buszozik tömegben.Tanácsos lenne-e csak őt beoltatni,vagy elkerülhető-e,hogy elkapjam tőle,ha netán megbetegszik és én ápolom itthon.mert akkor gondolom,nem szoptathatok.Ti mit tennétek?
2009. nov. 16. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én nem oltatok, mert 14 hetes kismami vagyok. Nem kockáztatok, így döntöttem. A helyedben mit tennék? A középsulis gyermekedet oltatnám! Te pedig egyél sok gyümölcsöt, és ha teheted mellé 1000mg C-vitamint. Reméljük csak vaklárma nagyrészt.....
2009. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Sajna, tegnap már azt is kitalálták h aki be van oltva, nem lesz beteg de fertőzhet. Szóval ha tényleg igy van akkor a kicsi, meg a szoptatás szempontjából teljesen mindegy.
2009. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Én is úgy tudom, hogy attól még fertőzhet. Én nem oltatnám be.

De azt nem értem, hogy miért ne szoptathatnál? :S

2009. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyors válaszok,köszönöm.Ha megfertőződöm,akkor nem kell megvárni a gyógyulást? Ugyanúgy szoptassak fertőzötten is? Ezt nem tudtam.
2009. nov. 16. 13:06
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Hogyne! Azzal viszed át a kisbabád szervezetébe az ellenanyagokat, és ilyenkor az a legfontosabb. Ha abbahagynád a szoptatást, akkor a babád hirtelen védelem nélkül maradna.
2009. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
70%
Én sem oltatnám,lehet már haza is vitte,vagy nem is fogja.Párásíts folyamatosan a lakásba,sok mézes gyógytea,béres csepp és 1000-1500 mg C vitamin.Mi is ezt tesszük.5-en vagyunk,senki sem kap oltást.
2009. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Olvassatok utána az ÁNTSZ oldalán vagy origo.hu mert nagyon keveset tudtok az oltásról,még az alaptudás sincs meg ha azt hiszitek hogy fertőz aki le van oltva ,az én családom két hete levan oltva és akörnyezetünkben nincs beteg senki!!!!! Pedig 3 gyerekem van 17, 7 ,és 2évesek mind közösségbe jár és senki H1N1 beteg nincs körülöttük!!!!Bocs hogy beleszóltam mint oltott ,de ne hidd már el hogy fertőz aki oltva van,inkább oltasd le magad...
2009. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Én meg beoltatnék mindenkit aki a baba közelében van nap mint nap beleértve magamat is.A babát meg rögtön 1 éves kor után.
2009. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy tudom, hogy aki be van oltva az is hazaviheti a vírust. Ezért a férjem sem oltatja be magát. Én meg 33 hetes kismama vagyok és van egy 2,5 éves lányom. Senki nem kap oltást. Az sem tragédia ha elkapjuk, nem törvényszerű, hogy mindenki belehal. Sok C vitamin, csipkebogyó tea és gyakori kézmosás, fertőtlenítés. Ezt lehet tenni.
2009. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok: Sőt, azt sem mondta senki, hogy aki be van oltva az nem lesz beteg: csak enyhébb lefolyású és esetleg szövődménymentes lesz. DE ugyanúgy elkaphatja, szóval a beoltottaknak sem kell nyugodtan hátradőlni. Rájuk is vonatkozik az immunerősítés és a kézfertőtlenítés.
2009. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!