Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Leszabad-e kaparni? Bővebben...

Leszabad-e kaparni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az lenne,hogy nemrég elkaptam a herpeszt,ami felülfertőződött és most ótvar van a szám körül.Ahol az ótvar van a számon,ott tiszta seb,ezt leszabad-e kaparni vagy nem ajánlatos vagy pont hogy tilos?

2013. dec. 2. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki mondta,hogy ótvar? Az ótvaron lévő vart,le szoktuk áztatni,ha kell kicsit le is "szedjük" vattapálcával,mert alóla a felszaporodott sebváladék nem tud kiürülni,amiben a kórokozók felszaporodnak és ez tovább rontja a gyulladást.

Főzzél kamilla teát és ebbe a főzetbe tegyél gézlapot,aztán ezt tedd a heg tetejére és hagyd rajta egy darabig,amíg felázik. Ezután óvatosan próbáld meg leszedni a vart. Nem baj,ha vérzik!

2013. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ótvar? Orvos diagnosztizálta? Ha ótvar, akkor mint az előttem hozzászóló írta le kell áztatni kíméletesen. Különben nem gyógyul meg. Kaptál rá kenőcsöt az orvostól? Viszont ha a herpesz varrasodott be, akkor azt nem szabad letépni.
2013. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen biztos.Az orvos mondta,hogy ótvar. ez valószínűleg azért alakult ki,mivel 1-2hete kijött egy herpesz ami mára elmúlt,na én arról azt hittem hogy seb vagy valami és lekentem alapozóval amitől gondolom elfertőződhetett. de köszönöm a segítségeteket :)
2013. dec. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!