Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nekem gyenge az immunrendsz...

Ha nekem gyenge az immunrendszerem, akkor szerintetek ne válasszak kórházi munkát?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne? Kórházban a legritkább esetben fekszenek az emberek fertőző betegséggel. Sőt járványok idején látogatókat sem nagyon engednek be, így sokkal védettebb vagy, mint bármelyik másik munkahelyen. Az orvosi rendelőkre ez már nem igaz, oda mindenféle vírussal rohangálnak az emberek. De egy traumatológián vagy szülészeten mitől tartanál?
2013. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy ápoló nem válogathat, hogy hova küldik. Ha beraknak egy fertőző osztályra, vagy megfázott emberekkel teli helyre, tutira elkapnám, ezért kérdeztem.:)
2013. dec. 2. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom te hogy vagy vele, de számomra logikusabb lenne az immunrendszered helyre tenni és felhúzni maxra, és akkor nem ez köré kellene építened a melóhely választást. :)
2013. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kórházakban biztonságosabb dolgozni, mint egy félig teli-zsúfolt buszon utazni. Tapasztalatból mondom, hogy míg kórházban dolgoztam (ápolóként), soha nem voltam beteg. Minden sterilizált, a fertőzőket külön teszik, szájmaszk, kesztyű, folytonos fertőtlenítős kézmosás, s az ember biztonságban van. Ugyanakkor hogy gyenge az immunrendszered, az aggasztó egyéb aspektusból, méghozzá boltba ne menj, tömegközlekedéssel ne utazz, társaságot kerüld. Vagy erősítsd, megannyi lehetőséget figyelembe véve. Amúgy ha jelentkezel X osztályra a kórházban, akkor nem igazán dobálnak más osztályokra.
2013. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kórházakban tenyésznek ki az antibiotikumrezisztens baktériumok.
2014. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!