Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek milyen vitaminokat...

Szerintetek milyen vitaminokat kell minden nap bevennem, hogy ne legyek beteg és jól működjön az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Én eddig C-vitamint, Kalciumot, Multivitamint és Vasat szedek. Ezeken kívül?
2013. márc. 22. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit sok. A multivitamin mellé felesleges még plusz vitamint bevinni. A sok is árt! Vasat pedig kifejezett nem szabad szednie annak,aki nem szenved vashiányos vérszegénységben. Neked az van?

Szerintem el van túlozva a vitamin szedése (ami nem véletlen-jó pénz a gyógyszeriparnak).Ha valaki megfelelően étkezik szükségtelen bármilyen plusz,szintetikus vitamin bevitele.

2013. márc. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

elsőkével egyetértek,

a c vitaminon kívül ,minden mást elő tud állítani a szervezeted,így arra,hogy ezeket kivülről bevigyed,hát igazán nincs rá szükség,

2013. márc. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyet szedsz. Ha a 'jó közérzet vitamin' készítményét szeded vagy pl SCITEC MULTI PRO, akkor az ad elég védettséget. Ha Aldis multivitamin pezsgőtablettát, akkor csak jelzem, hogy 4-5x-ös dózis lenne az optimális. Amúgy érdekes leírást olvashatsz ezen a eblapon is: [link]
2013. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Az a legbiztosabb, ha kikéred a háziorvosod véleményét!
2013. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amikor nem szerez semmit akkor gyakran vagy beteg? Csak mert ha nem akkor feleséges kintröl bevinni a szervezetére, pont ettöl gyenge sokaknak az immunrendszere mert úgymond ellustul, nem ő maga dolgozik hanem mêg kap mindent készen! Ez igaz az enyhe betegségekre is, nem jò ha rögtön beevisz


ségekrém is, nem szabad

2013. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocsi csak telóról kicsit össze vissza lett szóval:

Ha rögtön beszélsz ezt az megfázásnál akkor nem engedély hogy a szervezeted maga gyözze le így még gyengébb lesz! Ezeket mint egy immunológus ismerösének mondta ajánlotta!? Persze ha lázas vagy más, bár sok külföldi országban az a protokoll hogy 39* fölött nem kell gyógyszert bevenni csak ha emelkedne tovább. Mivel a szervezet magával a lázzal gyógyít! Én pl nem szedek vitamint mégsem vagyon sosem beteg max kisebb nátha, pedig emberek között dolgozok. Néha nézetek térképet, vitamin szintet de mindig rendben van, pedig nem leszek sok zöldséget mert nem szeretem, gyümölcsöt sem rengeteget leszek!

2013. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van,ahogy előttem,olyan érdekesen írták :)

Pont a sok vitaminnal és az "üvegbúrával" magunk körül nullázzuk le az immunrendszerünket. Mint már írtam,aki helyesen táplálkozik nincs szüksége gyógyszerek által bevitt vitaminra. Azt olyanoknak találták ki,akiknek nincs alkalmuk,lehetőségük (éhezés,betegség) máshogy vitaminhoz jutni.Hidd el évek óta még csak náthás sem voltam,pedig nem szedek semmit!

2013. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Vashiányom van, a vasra azért gondoltam. Szerintetek akkor elég ha még szedem a C-vitamint is, és akkor elég? Tehát akkor Vas és C-vitamin?
2013. márc. 25. 07:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég.Abból kell bevinni valamit pluszban,amiből hiány áll fenn.
2013. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as! Bullshit! A vitamin nemhogy lerombolja az immunrendszert, hanem acélozza. A vitaminhiány rombolja le. És sajnos a mai élelmiszerekben meg annyi a vitamin, mint mackósajtban a brummogás... :)
2013. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!