Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet vastagbélgyulladás?

Ez lehet vastagbélgyulladás?

Figyelt kérdés
14 hónapja megy a hasam, de van, hogy pár hétig nincs tünet, aztán megint van. Diétáztam, de ugyanattól az ételtől egyszer megy a hasam, másnap nem. Az orvos sem tud mit mondani, minden lelet negatív (jó, tükrözés nem volt). Mellékesen eléggé vashiányom van, ez közrejátszhat?
2013. dec. 6. 00:12
1 2 3
 1/25 automatakoktel ***** válasza:
58%

Úgytudom vashiány férgekre utalhat.

Ha máshogy nem megy én a helyedben csak zöldséget ennék. Némi sót is.

2013. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Milyen lelet negatív? Ilyen panaszoknál biztosat,csak gastroenterológiai kivizsgálás(köztük tükrözés)mondhat. Ha ott még nem jártál,illetve nem csináltak,ne hagyd annyiban és menj vissza!
2013. dec. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Vérvétel, széklettenyésztés lett negatív, így pedig a háziorvos nem küld tovább.
2013. dec. 6. 07:27
 4/25 anonim ***** válasza:

Paleo, AIP szerint kellene enni akkor is, ha nincsenek tüneteid.


Most arra vársz, hogy az orvosok majd valamit csinálnak veled, és akkor jobb lesz? Elmondjam erre mennyit várhatsz?


...


Az orvosok 100%-ban pont nagy ívben tesznek rá, hogy veled mi van. Mégis miért érdekelné őket, nem vagy a kutyája/macskája senkinek. Vagy magad teszel magadért (közben persze elmehetsz vizsgálatokra, amiknek nagyrészt semmi értelmük nem lesz, de hát szíved joga) de közben tegyél már magadért, mert más nem fog tenni érted :D

2013. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Az egy álláspont,amit az előző válaszoló képvisel,de ha "orvos"vonalon szeretnél utána járni a dolgoknak,akkor tovább kéne menni. Egy krónikus vastagbélgyulladásnak semmi köze a széklettenyésztéshez és egy egyszerű vérkép sem mond erre vonatkozóan semmit. Nem igazán értem az orvosodat.
2013. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A dokim mondta, hogy azért a vérvételen látszódna egy ilyen komolyabb gebasz, ezáltal mivel nincs semmi extra, szerinte semmi komoly nem lehet.
2013. dec. 7. 02:28
 7/25 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem az orvosodat. Vastagbélgyulladást colono-,sigmoidoscopiával,illetve szövettani vizsgálattal és széklet Weber(vér)kimutatással lehet diagnosztizálni.

Ahogy már írtam, semmi köze e tenyésztésnek és a vérvizsgálatnak ehhez. Mint ahogy pl. egy laktóz vagy glutén érzékenység okozta gyulladást,illetve magát az érzékenységet sem lehet pusztán ezekkel kimutatni. Én a helyedben elmennék másik orvoshoz!

2013. dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Jaaa hogy úgy érted vérvételen meg tükrözésn látszódna a Crohn.


Jah, csak sokkal gyakoribb az enyhébb gyulladás, az ÁBSZ, a bélbolyhok sorvadása (meg ez vékonybél, azt nem is tükrözték) szóval.. nagyon oda kellene figyelni arra a kajálásra, szerintem.

2013. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
ÁBSZ? Nem IBS-re gondolsz? Lehet az is persze,mint ahogy ezer más,de kiszűrni, megállapítani ezeket a betegségeket egy vérképből,széklettenyésztésből NEM LEHET. Viszont valami problémád van. Az természetes,hogy azt az ételt ne edd,amitől hasmenésed van.
2013. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja, és most nézem a vashiányodat. Nem a vashiány okoz hasmenéses panaszokat,hanem az a betegség,ami hasmenést okozza,okozza a vashiányt is,mert nem tud megfelelően felszívódni a vas. Esetleg akkor lehet még ilyen,ha a béltraktusodból vérzel és ez vezet vashiányhoz.
2013. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!