Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rühesség? Ha elkaptam a rüh...

Rühesség? Ha elkaptam a rüh atkát, mekkora a valószínűsége, hogy a környezetemben élők is elkapják?

Figyelt kérdés

Nemrég kiderült,hogy a viszketés,amitől már hetek óta szenvedek,az a rüh atkától van!Az élettársamnak eddig nem volt semmi baja,de amint elkezdte a kezelést,rajta is kijöttek..:(

Ha valakinek volt már,tudna segíteni,hogy mit tegyünk annak érdekében,hogy ne jöjjön vissza?Természetesen kaptunk ilyen löttyöket,meg krémet,de én nagyon aggódom,mert hallottam,hogy könnyen visszajöhet!

Ja,és gyapjúmatracban alszunk,abban megmarad?Mondjuk már egy hete minden nap porszívózzuk,meg ágyneműcsere,stb.


2009. nov. 25. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ki kell mosni olyan magas fokon amiylet csak elbir,ágynemühuzatok,párnák,az összes ruha,stb. A Ruhásszekrényeket törölgesd át valamilyen tisztitó vagy fertőtlenitő szerrel. A gyapjúmatracban biztos hogy megmarad de sajnos azt nemtudom hogyan lehetne lefertőtleniteni..?:-( Majd utánbam biztos irnak okosságokat.
2009. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egyszer nekem is sikerült összeszednem... ami tehetsz az az hogy továbbra is kened magad a krémmel mindennap tiszta ágyneműt húzol amit mosás és szárítás után vasalj is ki.. az ággyal azt tudod tenni hogy takarítógéppel ki takarítod

remélem segíthettem

2009. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De azt még mindig nemtudom,hogy mennyi az esély arra,hogy a környezetemben élők elkapták??

Van valakinek tapasztalata erről?

Egyébként a krémek,löttyök csak egy-két adagok voltak,tehát azt már nemtudjuk használni.

Az ágyneműt,pizsamát,törölközőt mindennap cseréljük már egy hete,amióta tudjuk mi ez.

A gyapjúmatracot meg mindennap porszívózzuk..

Már beleőrülök,komolyan..:(

2009. nov. 25. 16:39
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja,és a ruhásszekrényekbe már egy hete nem nyúltunk.

Csak azt használjuk,cseréljük,mossuk,ami azóta elővan.

Azt mondta a doki,hogy ezek a mocskok csak 3-4 napig élnek meg,ha nem bőrön vannak.Tehát elméletilag ha egy hete nem nyúltunk a szekrénybe,akkor abban már nincsenek.Elméletileg..

2009. nov. 25. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tom lehet e még naftalin kristályokat kapni...



Régen azt raktak a szekrénybe legföképp a molyok ellen, az mindent kinyír.

2009. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!