Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi igazság lehet abban a...

Mennyi igazság lehet abban a cikkben, amelyikben azt állítják, hogy a nyílt sebekbe cukrot öntenek?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy állatorvos nyilatkozik, a cukor gyógyító hatásáról (gondolom embereknél is hasonló akkor a véleménye.) Ő szerinte, a kristálycukor! antibakteriális hatású,ödéma csökkentő és fájdalom csillapító hatása is van..

Felsorolt egy csomó bakt. törzset is :(Staphylococcus, Streptococcus, Enterobacter, E.Coli, Klebsiella, Pseudomonas, Clostridium perfringens, Corynebacterium, Serratia ) Ezekre elvileg hatásos.

Csak kérdem én, hogy a szacharózt a S. marcescens és az E.coli is fermentálja pl. Elvileg akkor ezeket még szaporítja is.

C.perfringens meg anaerob, nyílt seben nem tudom, hogy nőne. A cukorréteget meg zacskóval fedik le.

Most én vagyok nagyon buta, baktériumokkal illetően, vagy a cikk egy oltári baromság?


2013. dec. 22. 17:43
 1/2 nemjuteszembesemmi49 válasza:
Szerintem az E.coli és a S. Marcescens kivételével lehet igaz a többire.
2022. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nemjuteszembesemmi49 válasza:
Azért mert a túlélési szintet nézve a baktériumok a legváltozatosabbak.
2022. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!