Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet ebből baj? Megrémültem

Lehet ebből baj? Megrémültem

Figyelt kérdés
Tegnap a kislányom megkapta egy kutya picuri jele maradt orvosnál is voltam vele tetanuszt nem kapott, csak valami pirosat kentek a lábára. Maga a seb fél cm ha van de ma kicsit pirosabb és megrémültem. Karcolás, de a foga mégis csak érte. A kérdésem az, amivel bekenték attól lehet pirosabb? A tulajdonosnak dobtam be egy üzenetet mert a kórházban felkell mutatni az oltási könyvet, de nem jelentkezik.
2009. nov. 26. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Amivel bekenték, az fertőtlenítő lehetett. Az oltási lapot mindenképp szerezd meg. (ha van). Ha nincs vissza kell menni az orvoshoz.
2009. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az amivel bekenték az a betadine kenőcs. Ugyan olyan mint a jód. Szerintem, ha az orvos nem adott be neki tetanuszt tudja mit csinál.. A kutya tulajdonosát pedig szedd ki a házából és kérd el az oltási könyvét a kutyájának...De ha a seb gyulladt akkor kipirosodhat, menjetek vissza az oltási papírokkal mert lehet nem volt beoltva a kutya..
2009. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Eninővér ***** válasza:
100%
Nem tudom ,hány éves a kislány, lehet még védi a gyermekkori di-per-te oltás, amiben tetanuszvédelem is van.Ha a kuty ismerős,és jól van, nem lesz baj, de azért jó lenne látni az oltási könyvét.A piros az mercurocrom v mercurobromin lehet, gyakran használt fertőtlenítő.Ha nem duzzadt, nem lázas,jól tudja mozgatni ne aggódj, de ha megnyugtat,háziorvos is ránézhet.
2009. nov. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előkerült a kutya oltási papírja?
2009. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap tudtam beszélni a kutya tulajdonossal végre.Állítólag be van oltva az a dög és mivel kórházi dolgozó,majd ő felmutatja az oltási könyvet.Így lett megbeszélve.Odaadtam a papírokat amit kaptunk mikor bent voltunk.De az az idegesítő,hogy csütörtökön dobtam be levelet,hogy mi történt és tegnap még én szaladtam át mikor megláttam van kint valaki.Ennyire nem érdekelte őket...
2009. nov. 29. 08:17
 6/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem oda írni 5 éves lesz
2009. nov. 29. 08:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok nagyon bizalmatlan, de én látni szeretném az oltási papírokat, még akkor is ha az orvosnak ő bemutatja.
2009. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nővérem is a fülembe ültette a bogarat,hogy lehet csak átdobtak a palánkon,és nincs is oltási könyv.De viszont a kutyát láttam ma is annak sincs semmi baja és hát ha már az orvos sem adott tetanuszt nagy baj nem lehet.Remélem...
2009. nov. 30. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!