Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fát vittem be a kazánházba és...

Fát vittem be a kazánházba és beleléptem egy szögbe, kell tetanusz ilyen esetbe?

Figyelt kérdés
nem emlékszem mikor kaptam utoljára 22/ L de félek az injekciótól,hova kapom? értelmes válaszokat kérek köszönöm !
2013. dec. 28. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félni tőle

Ha jól emlékszem popsiba adták

2013. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kijött a szög?

Fertőtlenítsd Betadine-nal

2013. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mezítláb mentél, vagy a cipőn átszúrt? Am ha csak a hámréteget karcolta nem kell semmi tetanusz. Ha beleállt, kiszedted és vérzett is rendesen akk kezeld le, majd nézz be az ügyeletre.
2013. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon vekony es rovid tuvel adjak alig lehet erezni,nallunk a tricepszbe szurjak es utanna az megdagad es napokig enyhe izomlazszeru fajdalommal jar...
2013. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak max. megkarcolta nincs probléma. Ha viszont tényleg beleállt, az gond. Húzd ki, és fertőtlenítsd, majd orvos. A tetanuszt a fenekedbe adják, ne félj tőle. :) Remélem nem lett nagy gond, jobbulást!:)
2013. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fenekembe adta a sebészeti ügyeleten a nővér, meg sem éreztem amikor megszúrt, mondtam is neki. Utána viszont borogatni kell, mert a helye pár óra múlva kicsit féj és begyulladhat.
2013. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen esetben kell tetanusz elleni oltás. Ballagj el az ügyeletre. Nálunk farizomba adják. Nem kellemes, de el lehet viselni. Utána fájhat a helye.
2013. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3.oldal teteje.... [link]
2013. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
attól függ mikor kaptad a legutóbbit
2013. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy ha 5 éven belül volt hogy kaptam utoljára tetanuszt, akkor nem kell. De ha már nem emlékszel, mikor kaptál utoljára, akkor jó eséllyel régebben lehetett az, tehát érdemes elmenni az orvoshoz.
2013. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!