Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem vettem észre egy dróthuzal...

Nem vettem észre egy dróthuzalt ami valószínűleg rozsdás volt és átestem rajta, a bal combomnál a térdhajlat mögött illetve a jobb lábfejemet megkarcolta. Az előbbi vérzett jobban, az utóbbi kevésbé, tetanusz kell-e?

Figyelt kérdés
azonnal erős vízsugárral kimostam és betadinenal lekezeltem.. szerintetek ?
2013. aug. 3. 13:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

fáj egy picit, mert hajlatban húzódik de semmi extrát nem érzek. nem szédülök vagy ilyesmi.


illetve most lekezeltem alkohollal(pálinka házi)

2013. aug. 3. 13:44
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Már lekezelted rendese. A sebet is, meg a betadint is, pálinkával. Mostmár ne is figyelj oda. Majd jelez ha gond van.
2013. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
félek nagyon.. a tüneteknek mikor kellene jelentkezni ?
2013. aug. 3. 13:53
 4/20 anonim ***** válasza:

Ne várjál "jelzésre"! Menj el akár az ügyeletre is(de 72 órán belül mindenképpen orvoshoz),mert tetanusz oltást kell kapnod!

A tetanusznak semmi köze ahhoz,h fertőtleníted,v. kezeled akár Betadine-al. Az ezek mellet is fertőz.

2013. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Biztos h kell tetanusz?!



Az ügyeletre elég, ott beadják és kész is ?

2013. aug. 3. 14:45
 6/20 anonim ***** válasza:

Levegőtől, oxigéntől elzárt helyen szaporodik el, mondjuk egy szúrt sebben, nem egy karcolásban. Már eddigi életed során 72x elhaláloztál volna tetanusztól, ha minden karcolás miatt rohanni kéne injekcióra. Nem a rozsdától kapsz tetanuszt, ha pl. belelépsz egy szögbe, mindegy, hogy rozsdás volt-e vagy sem, az a lényeg, hogy lesz egy szórt, mély sebed, ami kínálja a levegőmentes környezetet, amiben aztán elszaporodik a kórokozó. A rozsdával összekapcsolni tévhit, ott van a porban, a kertben a földben stb.


Egyébként feleslegesen várod a tüneteket, vagy 8 napig lappang, vagy akár jóval tovább.

2013. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
szúrt*
2013. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó NEM a ROZSDA miatt kell a tetanusz!

Ha értenél hozzá tudnád,h minden ilyen sérülés(lehet az akár ROZSDAMENTES eszközzel történő),de még egy égett sérülésnél is TETANUSZ anatoxint KELL adni!

Kivétel,ha az illető 5 éven belül kapott már. De az után ismét KELL!!!

Ha várja a tüneteket,azok megjelenése után már nem mentőt,hanem hullaszállítót kell rendelni.

Az sérülések nagy részénél valóban igaz,h nem fertőzött tetanusszal,de ha a 100 esetből pont ez az az 1,akkor baszhatja!!! Elnézést a kifejezésért,de nagyon nagy baromságot írtál!

Kedves kérdező: menj orvoshoz, és ha 5 éven belül nem voltál oltva szükséged van a tetanuszra!!!

2013. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

de ha semmi jele nincs ?:DD nem először volt már ilyen és csak egy dróthuzal volt és megijedtem csak:D

már szinte gyógyul a seb.:D:D

azonnal kimostam nagyon erős vízsugárral h már fájt szinte és betadineoztam rögtön, utána pálinkával lefertőtlenítettem majd most ilyen természetes gyógynövénykeverékkel kezelem(cickafark, vérhullajtott vlmi, aloevera stb)


már komolyan hegesedik 1 éjszaka alatt, mintha már forrna össze stb. semmi jele nincs.. soha nem kaptam még ilyet:D

2013. aug. 4. 09:45
 10/20 A kérdező kommentje:
mind1 beadattam a tetanuszt, ez a biztos..
2013. aug. 4. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!